. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Experimentálním vysílání DVB-T2
21. září 2016 - 7:31 | Pandatron | Experimentálním vysílání DVB-T2 | Komentářů: 0  

Experimentálním vysílání DVB-T2

Diváci v Praze a Středočeském kraji mohou v experimentálním vysílání DVB-T2 sledovat kanál FunBox 4K, který nedávno zahájil ostrý provoz.

Kanál FunBox 4K, který vysílá program ve 4K rozlišení, přešel do ostrého provozu. Diváci, kteří přijímají pozemský televizní signál, ho mohou naladit v rámci testovacího vysílání Českých Radiokomunikací (ČRa) ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC v Praze a Středních Čechách. Kanál poskytla společnost SPI International a má jedinečný program po celých 24 hodin denně. Vysílání s těmito parametry v rozlišení 4K je poměrně unikátní záležitostí, zejména ve střední Evropě. ČRa v rámci tohoto experimentu testují parametry budoucího vysílání ve standardu DVB-T2.

Současné vysílání dokládá nové možnosti využití terestrické platformy po chystaném přechodu na efektivnější standard DVB-T2. Obsah v rozlišení 4K je jen jednou z možných budoucích výhod.

ČRa začaly s testováním 4K vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC jako vůbec první ve střední Evropě. Experimentální vysílání odbavují ze Žižkovského vysílače na kanálu č. 50, parametry testovacího vysílání se mohou průběžně měnit.

„Testovací vysílání nám ukazuje, že vysílání 4K obsahu ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC nebude v budoucnu technicky žádným problémem, terestrická platforma je na něj připravena,“ říká Marcel Procházka, ředitel pro regulaci a strategii ČRa. „Takového obsahu ale zatím moc není, hlavně ve střední Evropě. Proto jsme rádi, že ve spolupráci se společností SPI International, můžeme kanál FunBox 4K vysílat v experimentálním DVB-T2 vysílání,“ doplňuje Marcel Procházka.

„Divákům kanálu FunBox 4K přinášíme tu nejlepší zábavu v podobě moderních dokumentů, uměleckých snímků, filmů nebo adrenalinových pořadů. To vše ve špičkovém rozlišení s ostrými detaily, výjimečným kontrastem a bohatými barvami,“ říká Berk Uziyel, výkonný ředitel společností SPI International, která provozuje též rodinu programů FilmBox.

Vedle 4K obsahu je součástí experimentálního vysílání ČRa také kanál ČT sport v rozlišeních 1080p, 1080i a 540p.

České Radiokomunikace a.s. jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Společnost SPI International již přes dvacet let patří mezi přední poskytovatele filmového a televizního obsahu na mezinárodním trhu. SPI v současné době provozuje 34 TV programů v 41 zemích a jedinečnou VoD videotéku s celkem 25 miliony měsíčními předplatiteli. Díky spolupráci s partnery, mezi které patří například Focus Features, The Weinstein Company, Summit Entertainment, Studio Canal, Pathé, Lakeshore Entertainment, Wild Bunch, BBC, ITV, Beta, Fremantle Corp. či Tandem, poskytuje poutavý obsah vysoké kvality. SPI jej šíří prostřednictvím nejnovějších technologií, které divákům umožňují jednoduchý přístup odkudkoliv. Poslední novinkou od společnosti SPI je aplikace FilmBox Live, jejímž prostřednictvím lze sledovat živé vysílání TV programů i obsah videotéky na jakémkoliv přístroji připojeném k internetu. Společnost SPI International posouvá hranice domácí zábavy a vytváří příležitosti pro svoje partnery z celého světa.

Zdroj: České Radiokomunikace a.s.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007