. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Microchip představuje nejlevnější mikrokontroléry s USB
Microchip představuje nejlevnější mikrokontroléry s USB

Microchip představuje nejlevnější mikrokontroléry s USB

Pandatron je rychlejsí než Microchip, takže článek o nových mikrokontrolérech PIC18F1xK50 zde vyšel ještě dřív než Microchip oznámil jejich zrození ve své tiskové zprávě.

2. června 2008
Microchip Technology Ing, přední poskytovatel mikrokontrolérů a analogových polovodičů dnes oznámil novou rodinu 8 bitových mikrokontrolérů PIC pro USB aplikace. Jde o mikrokontroléry PIC18F13K50 a PIC18F14K50, které jsou podle jejich výrobce nejlevnějšími USB mikrokontroléry na trhu. Obsahují navíc celou řadu funkcí, které nejsou obvyklé u levné řady mikrokontrolérů a tak umožňují implementaci USB v široké škále aplikací. Mikrokontroléry mají plnou podporu ze stran výrobce - volně dostupné aplikace pro implementaci USB a volně dostupný vývojový prostředek MPLAB IDE, který poskytuje komplexní vývojové prostředí pro všechny rodiny mikrokontrolérů PIC. To konstruktérům velice usnadňuje přechod od nižších verzí mikrokontrolérů.

V elektronických zařízení jsou vždy potřeba i nejrůznější komunikační protokoly. K tomu jsou i nové mikrokontroléry PIC18F1xK50 patřičně vybaveny. Kromě USB 2.0 obsahují i standartní sběrnice jako je I2C, SPI, či USART. Navíc obsahují i integrovaný 10 bitový devítikanálový ADC převodník a dva analogové komparátory s funkcí S/R Latch, podporující řadu funkcí od logování teploty / vlhkosti až po snímání dotykových displejů.

Další informace a podrobnější popis těchto mikrokontrolérů naleznete v předchozím článku PIC18F13K50, PIC18F14K50.

Použitá literatura:
Microchip Technology Introduces Lowest-Cost USB PIC® MCUs - tisková zpráva Microchip

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce -
http://microchip.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
XPort XE
Síťový převodník řady Xport, integrovaný do konektoru RJ45
Skladem od 850 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007