. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Ploché reproduktory Sonitron Vás překvapí čistou reprodukcí

Ploché reproduktory Sonitron Vás překvapí čistou reprodukcí

Že může mít piezo reproduktor slušně vyrovnanou frekvenční charakteristiku, dokazují ploché reproduktory Sonitron série SPS.

Belgickou společnost Sonitron a její špičkové výrobky již pravděpodobně znáte z našich článků a z našeho sortimentu v této oblasti. Piezo komponenty má asi většina konstruktérů spojeny s různými bzučáky, sirénami a podobnými akustickými "indikátory", méně však s reprodukcí řeči nebo hudby.

Je to logické, neboť piezo elementy mají již z principu tendenci mít výrazné maximum na rezonanční frekvenci, díky čemuž fungují jako velmi účinné elektroakustické prvky, vhodné právě pro zvukovou signalizaci. Méně známý je fakt, že výrazné maximum v úzkém frekvenčním pásmu a současně nejvyšší účinnost v tomto pásmu se obvykle dosahuje i díky upevnění piezo elementu v tzv. "uzlech" (nodal), jak vidíme na str. 32 dokumentu o piezo audio komponentech Sonitron. Takové upevnění je energeticky nejúčinnější a tedy výhodné pro sirény a bzučáky. Pokud však chceme přenášet řeč nebo hudbu, je samozřejmě ideální mít co nejširší frekvenční charakteristiku bez výrazných špiček.

Pro tento účel je výhodnější upevnit (při výrobě) piezo element na hranách (str. 33 ve výše uvedeném dokumentu), tedy po vnějším obvodu komponenty. V tom případě celý komponent kmitá ve fázi a rezonanční frekvence je citelně nižší a současně méně výrazná. Samozřejmě, upevnění piezo elementu je jen jeden z mnoha faktorů, které mají vliv na výsledek. Materiál, proces výroby a celkové know-how výrobce jsou klíčové. V tomto směru se téměř 40 leté zkušenosti společnosti Sonitron odráží ve vlastnostech jejich piezo komponentů a piezo reproduktorů (SPS, SCS).

Zvláště série SPS má skutečně mimořádně vyrovnanou frekvenční charakteristiku a snad největší devizou těchto reproduktorů je, že jsou extrémně ploché, jejich výška včetně montáže je jen 1-2mm (v závislosti na typu).

Vlastnosti/ výhody plochých reproduktorů Sonitron:

  • mimořádně vyrovnaná frekvenční charakteristika
  • konstrukční výška pouze 1-2mm podle typu
  • negenerují elektromagnetické pole
  • použitelné i v těžkých podmínkách (voda, prach, vibrace…)
  • možné kombinované použití (jako reproduktor i jako mikrofon)
  • nízká hmotnost
  • nízké zkreslení
  • vysoká impedance (kapacitní zátěž)

Mnohé komponenty Sonitron jsou dostupné přímo z našeho skladu. Detailní popis jednotlivých typů najdete v souborech přiložených k jednotlivým položkám, jakož i v katalogu Sonitron. Použít piezo komponenty v praxi Vám pomohou i dokumenty Piezo Speaker technology a Mounting instructions. Sonitron vyrábí i hotové malé moduly audio zesilovačů, vhodné pro ploché reproduktory.

V případě zájmu i o neskladové položky kontaktujte prosím společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Ploché reproduktory Sonitron Vás překvapí čistou reprodukcí
Dokument o piezo audio komponentech Sonitron
Katalog SonitronGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007