. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Chytré osvětlení značky IKEA
4. října 2016 - 7:30 | Pandatron | Chytré osvětlení značky IKEA | Komentářů: 2  

Chytré osvětlení značky IKEA

Společnost IKEA uvádí na trh chytré osvětlení, jež představuje další krok této společnosti směrem k chytrému bydlení.

Společnost IKEA učinila další krok směrem k chytrému bydlení, od října uvádí na trh svoji novou kolekci chytrého osvětlení, obsahující LED žárovky, světelné panely a dvířka se světly. Tento sortiment mají zákazníci k dispozici v podobě připravených sad, které se snadno instalují a umožní lidem přizpůsobit si osvětlení pomocí stmívače a nastavit barvu světla ve třech jednoduchých krocích. I za uvedením této kolekce stojí snaha společnosti IKEA přispívat k lepšímu každodennímu životu mnoha lidí.

Malé změny v osvětlení, ať již doma nebo v práci, mají velký vliv na naši fyzickou i psychickou pohodu a dokonce i na naše intelektuální schopnosti. Jak ukázal výzkum, značný dopad má na člověka také barva světla: studená barva je vhodnější pro učení a teplá pro odpočinek a relaxaci.

„Průzkum provedený mezi zákazníky nám ukázal, že řada lidí chce mít možnost přizpůsobovat si osvětlení konkrétním činnostem. A přesně to naše chytré osvětlení umožňuje,“ říká Jeanette Skjelmose, Business Area Manager pro oblast osvětlení v IKEA. Podívejte se na krátké video.

Součástí kolekce výrobků chytrého osvětlení jsou žárovky LED a dálková ovládání TRADFRI, dále světelné panely FLOALT a dvířka s osvětlením SURTE a JORMLIEN, určená pro skříňky série BESTA a METOD. IKEA toto chytré osvětlení nabízí v podobě předem připravených sad, které si zákazníci snadno sami nainstalují, bez nutnosti přivolat elektrikáře nebo provádět úpravy elektrického vedení. Stačí pouze vyměnit stávající žárovku za LED žárovku TRADFRI. Protože technologie umožňující stmívání a nastavení barvy světla je zakomponována přímo do žárovky, lze žárovky TRADFRI použít v jakékoliv lampě se standardními paticemi – dokonce i ve velmi starých lampách. Pomocí dálkového ovládání TRADFRI lze pak najednou ovládat až deset světelných zdrojů.

Technologie chytrého osvětlení je již na trhu několik let, zatím ale není nijak masově rozšířena. Aby IKEA mohla toto osvětlení nabídnout velkému množství lidí, uspořádala průzkum u zákazníků, realizovala řadu návštěv v domácnostech a provedla mnoho testů ve vlastní „laboratoři” (ve speciálním bytě ve Švédsku, kde rodiny testují vyvíjená řešení). Při těchto průzkumech IKEA identifikovala dvě klíčové oblasti, jejichž vyřešení umožňuje nabídnout chytré osvětlení mnoha lidem: „Stávající technologie jsou podle lidí příliš drahé a komplikované. Stmívatelnou sadu TRADFRI jsme proto vyvinuli tak, aby byla finančně dostupná a její použití velmi jednoduché,” vysvětluje Björn Block, Business Leader IKEA Home Smart.

Uvedení nové kolekce na trh je prvním krokem IKEA do oblasti chytrého osvětlení a druhým krokem směrem k chytrému bydlení (prvním bylo představení výrobků pro bezdrátové nabíjení v minulém roce). Podle IKEA má chytré bydlení obrovský potenciál. V budoucnu chce proto uvést na trh další výrobky, které si lidé budou moci zabudovat do stávajícího systému chytrého bydlení. Podle přehledu agentury Strategy Analytics bylo možné v roce 2014 zařadit do kategorie „chytrých“ zhruba 100 milionů domácností, do roku 2020 by se mělo toto číslo více než zdvojnásobit.

Nová kolekce bude představena na čtyřech pilotních trzích: ve Švédsku, v České republice, Itálii a Belgii. Ve všech ostatních zemích Evropy a Severní Ameriky budou tyto výrobky a některé další z kolekce chytrého osvětlení uvedeny na trh v dubnu 2017.

Zdroj: IKEAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 20. 01. 2017 v 21:42 zaslal host
Bez titulku
HM, evidentne kebyze to kupim pride mi to ako elektronicka stavebnica suciastky a plosny spoj ... ci? :-D ( este dobre ze som elektrotechnik a nebol by to problem :-) )


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007