. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vodafone jako první spustil NB-IoT
14. října 2016 - 7:25 | Pandatron | Vodafone jako první spustil NB-IoT | Komentářů: 0  

Vodafone jako první spustil NB-IoT

Jako první na světě připojil Vodafone za plného provozu na 800 MHz licencovaném radiovém pásmu a s využitím stávajících 4G základnových stanic standardizovanou technologii NB-IoT do zákaznické sítě.

Jako první na světě připojil Vodafone za plného provozu na 800 MHz licencovaném radiovém pásmu a s využitím stávajících 4G základnových stanic standardizovanou technologii NB-IoT (Narrow Band – Internet of Things) do zákaznické sítě. První test proběhl 19. září v Madridu ve spolupráci s dodavatelskou firmou Huawei a pro Vodafone byl posledním důležitým mezníkem před komerčním spuštěním NB-IoT v roce 2017.

„Kromě již zmíněné standardizace a využití licencovaného kmitočtového pásma, garantujícího potřebnou kvalitu, je výhodou NB-IoT především výborná prostupnost signálu překážkami, nízká spotřeba energie koncovými zařízeními a také jejich nízká cena,“ říká Jiří Švarc, ředitel rozvoje sítě Vodafone ČR a dodává: „Testování v síti Vodafone chystáme v Čechách už na letošní podzim.“

Specifikace a globální standardizace technologie NB-IoT byla iniciativou 3GPP (The 3rd Generation Partnership Project) dokončena teprve v červnu 2016. K podpoře standardu NB-IoT se však již přihlásilo více než 20 největších světových mobilních operátorů, kteří dohromady zajišťují komunikaci pro více než 2,9 miliardy zákazníků a geograficky pokrývají více než 90 % trhu Internetu věcí.

Technologie NB-IoT je založena na standardech Low Power Wide Area (LPWA) a její nízkoenergetická náročnost a široké pokrytí umožňují připojení velkého množství zařízení do Internetu věcí. Podporuje řešení jak v průmyslu (např. v energetice, automobilovém průmyslu, strojírenství, zemědělství, atd.), zdravotnictví a v projektech chytrých měst, tak i v oblasti běžného života (monitorování a zabezpečení domácností, vozidel, domácích mazlíčků atd.). Pro provozování NB-IoT technologie Vodafone využije stávající infrastrukturu mobilní sítě, což umožní rychlé a ekonomické nasazení tohoto řešení do praxe.

Video k pilotnímu projektu Vodafone Španělsko se společností Aquas de Valencia NB-IoT je shlédnutí zde:

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 170 milionů korun. Za 10 let od svého založení se dostala na přední místa v hodnocení firemních nadací. Patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin.

Více informaci na www.vodafone.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007