. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová komunikační brána EtherNet/IP
18. listopadu 2016 - 5:11 | Pandatron | Nová komunikační brána EtherNet/IP | Komentářů: 0  

Nová komunikační brána EtherNet/IP

Nová komunikační brána EtherNet/IP Linking Device od firmy HMS umožňuje vysoce integrovanou komunikaci mezi PLC Rockwell Automation a zařízeními v síti.

Firma HMS Industrial Networks, která se specializuje na komunikační zařízení, nyní uvedla na trh druhé zařízení ze své řady EtherNet/IP Linking Devices. Nová komunikační brána EtherNet/IP to Modbus-TCP Linking Device umožňuje uživatelům připojit zařízení v síti Modbus-TCP na PLC Rockwell ControlLogix® nebo CompactLogix®. Uživatelé mohou využít výhodu unikátní integrace v rámci prostředí Studio5000 Logix Designer od firmy Rockwell, protože veškerá konfigurace se provádí v prostředí Studio 5000.

EtherNet/IP to Modbus-TCP Linking Device od HMS Industrial Networks
Nová komunikační brána EtherNet/IP to Modbus-TCP Linking Device umožňuje začlenit jakékoliv automatizační zařízení s komunikací Modbus-TCP do sítí založených na protokolu EtherNet/IP a podporuje přenos celkově přes 8 000 bajtů I/O dat. Kromě toho, že je to cenově výhodnější varianta k zabudovaným komunikačním modulům, přináší distribuované zařízení EtherNet/IP to Modbus-TCP Linking Device také další výhody:

Vylepšená struktura systému
Ve srovnání se zabudovanými moduly, které jsou fyzicky připojené k PLC, jsou zařízení EtherNet/IP to Modbus-TCP Linking Device namontována v blízkosti komunikujících zařízení. To znamená, že ke spojení je třeba místo různých specifických síťových kabelů jen jednoduchý ethernetový kabel. Všechna zařízení EtherNet/IP Linking Device od HMS podporují kruhovou topologii Device Level Ring (DLR) podle ODVA.

Snadná konfigurace
Uživatelé přistupují ke konfiguraci sériového protokolu prostřednictvím svého stávajícího softwaru Studio 5000. V prostředí Studio 5000 je možné realizovat veškerou konfiguraci s podporou nastavení provozních proměnných (funkce Process Variable Data Tags) stejně jako s manuální i automatickou tvorbou pojmenovaných a strukturovaných řídicích proměnných (Studio 5000 Controller Tags) bez toho, že by uživatel musel používat PLC.

Velký výkon a stabilita
Protože komunikační brány Linking Device pracují samostatně (jako distribuované jednotky), neovlivňují výkon systémové sběrnice (a s tím spojenou dobu provádění instrukcí v PLC), a to ani v případě, že je třeba přenášet velké objemy dat. PLC jednoduše skenuje zařízení Linking Device stejně, jako skenuje všechna I/O zařízení v síti.

Jednodušší integrace systémů
„První zařízení EtherNet/IP Linking Device pro sériovou komunikaci jsme představili počátkem roku 2016 a trh je velmi dobře přijal,“ říká Markus Bladh, Product Manager společnosti HMS. „S novým zařízením EtherNet/IP to Modbus-TCP Linking Device jsme schopni zákazníkům nabídnout cenově výhodné řešení komunikace mezi různými sítěmi s podporou přenosu velkých objemů dat. A díky těsné integraci s prostředím Studio 5000 může firma Rockwell snadno přistupovat k datům ze zařízení s rozhraním Modbus-TCP, jako jsou I/O moduly, pohony, senzory a snímače.“

Veškerá konfigurace se provádí v prostředí Studio 5000 Logix Designer od firmy Rockwell Automation.

Společnost HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel výrobků pro průmyslovou automatizaci včetně nástrojů pro vzdálenou správu. Společnost HMS vyvíjí a vyrábí řešení pro připojení automatizačních zařízení a systémů k průmyslovým komunikačním sítím. Tato řešení jsou na trh dodávána pod značkami Netbiter, Anybus a IXXAT.

Zdroj: HMS Industrial NetworksGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007