. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Pokročilý akumulátorový střídač ABB REACT
25. listopadu 2016 - 4:54 | Pandatron | Pokročilý akumulátorový střídač ABB REACT | Komentářů: 0  

Pokročilý akumulátorový střídač ABB REACT

Moderní chytré domácnosti jsou dnes plné inteligentních zařízení, která spolu komunikují a spolupracují prostřednictvím internetu věcí a lidem tak usnadňují život.

Moderní chytré domácnosti jsou dnes plné inteligentních zařízení, která spolu komunikují a spolupracují prostřednictvím internetu věcí a lidem tak usnadňují život. Koncept propojené domácnosti dále rozvíjí akumulátorový střídač ABB REACT, a to pomocí pokročilých systémů pro řízení a ukládání energie.

REACT je důmyslný jednofázový střídač se jmenovitým výkonem 3,6 kW a 4,6 kW a s bohatou funkční výbavou. Obsahuje modulární systém lithium-iontových akumulátorů, který lze rozšířit v pásmu od 2 do 6 kWh. Má dvojitý vstup pro sledovač bodu maximálního výkonu (2 MPPT) pro vysokou účinnost výroby elektrické energie. Dále je vybaven čtyřmi výstupy s integrovaným řízením výkonu pro obsluhu zařízení a jedním pomocným výstupem pro záložní napájení v případě výpadku.


Obr. 1: Pokročilý akumulátorový střídač ABB REACT napájí a řídí chytré domácnosti

Střídač REACT podporuje chytrou domácnost dvěma hlavními způsoby. Při celkové integraci chytré domácnosti tento střídač v přímé spolupráci s domácím automatizačním systémem ABB Free@Home napájí a nastavuje osvětlení, topení, klimatizaci, zabezpečovací systémy a mnohá další domácí zařízení, a to přes nástěnný ovladač, chytré zařízení (smartphone, tablet) nebo webový prohlížeč. U všech chytrých zařízení lze přednastavit „scény“, pomocí kterých je možné okamžitě změnit vzhled dané místnosti i prostředí v ní.

U jednodušších aplikací je možné na střídači REACT naprogramovat integrované výstupy pro řízení zátěže k napájení čtyř různých spotřebičů pomocí algoritmu, který dovoluje provoz v určitých časových úsecích nebo v případě nadbytku vyrobené solární energie. Pomocí těchto programů pro zvýšení energetické efektivnosti je možné navýšit spotřebu z vlastní fotovoltaiky až o 25 % oproti standardnímu fotovoltaickému střídači.

V případě výpadku elektřiny pomocný záložní výstup zajišťuje spotřebiteli plynulé zásobování elektrickou energií, neboť umožňuje napájení o výkonu až 3 kW z fotovoltaických panelů nebo akumulované energie.

Funkce spojené s chytrou domácností umožňuje integrovaný Wi-Fi záznamník dat střídače REACT, který obsahuje webový server. Pomocí přístupu přes aplikaci MyReact pro chytré zařízení nebo přes webový prohlížeč může spotřebitel monitorovat střídač REACT a jeho aktuální zatížení. Těm, kdo instalují solární zařízení, umožňuje střídač velmi snadnou montáž. Navíc se vyznačuje kompaktními rozměry a umožňuje snadné bezdrátové uvedení do provozu.

Díky modulárnímu akumulátoru Li-ion 2–6kWh dokáže střídač REACT uchovávat přebytečnou solární energii pro pozdější využití. To spotřebiteli snižuje náklady na energii i jeho závislost na napájení ze sítě ve špičce, kdy obvykle platí vyšší tarify za elektřinu. Výsledkem je zároveň výrazně vyšší soběstačnost a spotřeba z vlastních zdrojů, což ocení zejména spotřebitelé, kteří usilují o hospodárné a ekologické zásobování domácnosti elektrickou energií.

Více informací o střídači REACT najdete na abb.com/REACT.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007