. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Společnost Jennic otevírá IP komunikaci s nízkou spotřebou pro bezdrátové aplikace

Společnost Jennic otevírá IP komunikaci s nízkou spotřebou pro bezdrátové aplikace

Společnost Jennic jako první představuje průmyslově vyráběný síťový standard, který umožňuje jednočipovou implementaci nové generace IP bezdrátového spojení s nízkou spotřebou pro embedded zařízení. Díky rozšíření široce používaného IP protokolu do oblasti bezdrátového spojení s nízkou spotřebou mohou aplikace s výhodou využít existující IP infrastruktury a znalosti a díky tomu výrazně redukovat náklady a čas na vývoj.

  • Poskytuje první jednočipovou implementaci pro 6LoWPAN bezdrátové IP spojení s nízkou spotřebou
  • Rozšiřuje IP služby pro bezdrátové aplikace s nízkou spotřebou
  • Systém je vystavěn na standardu IEEE802.15.4 s využitím ZigBee
  • Umožňuje extrémně dlouhou výdrž baterií (několik let) ve spotřebičích podporujících IP bezdrátové připojení
  • Kompatibilní s Jennic bezdrátovými mikrokontroléry a bezdrátovými moduly

Sheffield, UK, 19. květen 2008: Společnost Jennic jako první představuje průmyslově vyráběný síťový standard, který umožňuje jednočipovou implementaci nové generace IP bezdrátového spojení s nízkou spotřebou pro embedded zařízení. Díky rozšíření široce používaného IP protokolu do oblasti bezdrátového spojení s nízkou spotřebou mohou aplikace s výhodou využít existující IP infrastruktury a znalosti a díky tomu výrazně redukovat náklady a čas na vývoj.

Systém je založen na známém standardu IEEE802.15.4 s využitím ZigBee, 6LoWPAN protokol od společnosti Jennic pracuje na bezdrátovém mikrokontroléru JN5139, který integruje 2.4GHz IEEE802.15.4 transceiver a 32-bit procesor, s dostatečnou pamětí pro aplikační software.

Jennic 6LoWPAN protokol podporuje spojení sítě do jednoduché hvězdy nebo může běžet na vrcholu stabilního a osvědčeného JenNet protokolu, který poskytuje “self-healing cluster tree” s automatickým routováním a opravami. Spotřeba energie 6LoWPAN se rovná zlomku spotřeby Wi-Fi, což znamená, že je vhodný např. pro ovládání topení, bezpečnostní senzory, dlouhodobé monitorování, výrobní procesy - řízení a senzory, s využitím výhod IP protokolu a extrémně dlouhou životností baterií (až několik let).

Shodně s Jennic CEO, Jim Lindop: “6LoWPAN bude velmi přitažlivý pro společnosti, které se zabývají automatizací budov, průmyslovou automatizací, medicínou a výrobou spotřebních zařízení, ve kterých již je použitý IP systém. Vývojáři budou schopni využít znalostí IP k vývoji bezdrátových produktů s nízkou spotřebou, které lze snadno připojit k již existující IP síti. Rozvoj bezdrátových zařízení s nízkou spotřebou je logický vývoj a nepochybně povede k nárůstu počtu aplikací, které byly dříve nerealizovatelné”.

"Je fantastické vidět, jak Jennic nabízí systém podporující 6LoWPAN Internet standard.” říká Geoff Mulligan, vedoucí pracovní skupiny 6LoWPAN. “Tento software a jeho podpora přináší velké výhody pro rozvíjející se trh v oblasti "Internet of Things" a ukazuje, že koncept embedded IP systémů a IP bezdrátových senzorů a kontrolérů je zde a dostupný. Těším se na další účast a podporu společnosti Jennic na opravdu otevřeném a mezinárodním standardu jako je IETF 6LoWPAN protokol."

Protokol 6LoWPAN běží na JN5139 32-bitovém bezdrátovém mikrokontroléru a bezdrátových modulech. Výhodnou vlastností těchto mikrokontrolérů je velký zdroj paměti - 192kB ROM a 96kB RAM pro IEEE802.15.4 MAC; 6LoWPAN a JenNet protokoly; a aplikační software. Obsahuje také UART, SPI a I2C rozhraní, I/O pro všeobecné použití (GPIO), časovače, 12-bit ADC, DAC a komparátory, přičemž spotřeba energie je ve sleep módu 5uA. Integrovaný 2.4GHz, IEEE802.15.4 transceiver podporuje 100dB spojení pro komunikaci na vzdálenost 30-50m v uzavřeném prostoru, dále 128 bitové šifrování AES. Díky první jednočipové implementaci pro 6LoWPAN Jennic umožňuje vývojářům vytvářet kompaktní, cenově výhodné systémy, které využívají IP služby pro rozšíření funkčnosti a na druhé straně snížení nákladů pro vývoj.

Protokol 6LoWPAN je nyní ve fázi vzorků, s úplnou dostupností vývojových kitů se počítá na podzim letošního roku 2008.

Jennic
Jennic je přední společnost, která se zabývá revolučním bezdrátovým spojením, poskytuje bezdrátové mikrokontroléry pro široké spektrum aplikací. Jejich odborné znalosti v systémech a softwaru kombinované s vyspělými RF a návrhy digitálních čipů poskytují levné, vysoce integrované bezdrátové moduly se zaměřením na IEEE802.15.4 a standard ZigBee. Produkty společnosti Jennic zahrnují bezdrátové mikrokontoléry s nízkou spotřebou, moduly, vývojové kity, protokoly a aplikační software. Sídlo společnosti se nachází v Sheffield, UK, Jennic má také pobočky v Číně, Japonsku, Korei, Taiwanu, na východním a západním pobřeží USA. Pro více informací prosím navštivte www.jennic.com.

Scantec
Evropská společnost Scantec byla založena v roce 1978. Sídlo společnosti se nachází v německém Germeringu/Mnichov s dceřinnou společností v US (Amerigridge International Inc., Palo Alto), s regionálním prodejem v Itálii/Milano, v Polsku/Varšava a má své zastoupení také v České republice v Praze společností MES Praha s.r.o. jako strategického partnera. Scantec je po desetiletí úspěšná společnost v dodávkách nových technologií zákazníkům. Spolu s tím zajišťuje kompletní technickou podporu. Scantec distribuuje polovodiče zejména od nových výrobců integrovaných obvodů. Pro více informací o společnosti Scantec a nabízených produktech, navštivte prosím webové stránky www.scantec.de/us

Linecard:
Akros Silicon, AudioCodes, Dallmeier, Focus Semiconductor, GSI Techno­logy, Iamba, IDT, Ikanos, InvenSense, Jennic, LSI/CSI, Pixim, PLX, Qpixel, Ricoh, Stretch Inc., SynQor, Techwell and Teridian.

Autor: Antonín Červ, MES Praha s.r.o.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka společnosti MES PrahaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007