. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Chcete nakouknout do reaktoru?
31. ledna 2017 - 5:01 | Pandatron | Chcete nakouknout do reaktoru? | Komentářů: 0  

Chcete nakouknout do reaktoru?

Ve středu 1. února 2017 pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT (FJFI) Den otevřených dveří.

Ve středu 1. února 2017 pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT (FJFI) Den otevřených dveří. Od 9.00 do 15.00 hodin fakulta uchazečům o studium představí svých deset kateder. „Dveře budou otevřeny“ ve všech budovách FJFI v Praze i na detašovaném pracovišti v Děčíně. Kromě zajímavých přednášek jsou připraveny interaktivní expozice, prohlídky jednotlivých pracovišť včetně exkurze fúzního reaktoru GOLEM a školního jaderného reaktoru VR-1 Vrabec.

Nejvíce infostánků, motivačních přednášek a exkurzí bude na zájemce v uvedeném čase čekat v budově fakulty na adrese Břehová 7, Praha 1. Zde také účastníci ve 12.30 hodin vyslechnou hlavní informační přednášku o přijímacím řízení, o možnostech studia na fakultě, nabídce studia v zahraničí, o uplatnění absolventů v praxi apod. Exkurze a prohlídky pracovišť budou po celý den probíhat i v dalších budovách fakulty na níže uvedených adresách:

  • Trojanova 13, Praha 2 (katedra matematiky, katedra inženýrství a pevných látek, katedra fyzikální elektroniky, katedra materiálů)
  • V Holešovičkách 2, Praha 8 (katedra fyzikální elektroniky)
  • Na detašovaném pracovišti v Děčíně, Pohraniční 1

Porušená konstrukce velkorypadla či lopatky parní turbíny
Účastníci Dne otevřených dveří by si neměli nechat ujít jedinečnou možnost vidět reaktory, fúzní (tokamak GOLEM) a jaderný (školní reaktor VR-1 Vrabec). Bude možné nahlédnout do laserových, počítačových a elektronických laboratoří FJFI. V metalografické laboratoři bude možné připravit a analyzovat vzorky konstrukčních materiálů, k vidění bude ukázka konstrukcí porušených lomem (velkorypadlo a lopatka parní turbíny). Zájemci o matematiku budou mít unikátní příležitost prohlédnout si počítačové systémy pro vysoce výkonné počítání.

Jízda do mikrosvěta
Pro zájemce jsou připraveny zajímavé přednášky, jako např.:

Jízda do mikrosvěta, Neviditelný zachránce - ionizující záření v medicíně, Radioaktivita v přírodě či Počítačové zabezpečení fyzikálního experimentu COMPASS v CERN.

Podrobné informace o programu Dne otevřených dveří najdete zde.

Zdroj: ČVUTGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nabíječka Li-ion/Li-pol akumulátorů - PUCHRG
Moduly PUCHRG – nabíječky Li-ion a Li-pol článků představují snadné řešení pro bezpečné a rychlé nabíjení Lithium-iontových a Lithium-polymerových akumulátorů.
Skladem od 180 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007