. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Raspberry Pi 3 pro vývojáře integrovaných systémů

Raspberry Pi 3 pro vývojáře integrovaných systémů

Výpočetní modul Raspberry Pi 3 je nyní v prodeji u společností RS Components a Allied Electronics a přináší možnost nízkonákladového vývoje. Nový výpočetní modul Raspberry Pi 3 nabízí čtyřjádrový výpočetní výkon a je určen pro vývojáře integrovaných systémů pro průmyslové aplikace.

Společnosti RS Components a Allied Electronics, obchodní značky společnosti Electrocomponents plc, která je celosvětovým distributorem elektronických součástek a elektrokomponentů, dnes oznámily nejnovější verzi výpočetního modulu Raspberry Pi, založeného na architektuře Raspberry Pi 3. Nový výpočetní modul Raspberry Pi 3 (CM3) je navržen pro profesionální vývojáře integrovaných systémů, pasuje do standardního slotu pro paměti DDR2 SODIMM a poskytuje stejné základní funkce jako počítač Raspberry Pi 3.

Stejně jako počítač Raspberry Pi 3 používá i modul CM3 64bitový aplikační procesor Broadcom BCM2837, postavený na čtyřjádrovém procesoru ARM Cortex-A53 pracujícím na frekvenci až 1,2 GHz a 1 GB paměti LPDDR2 RAM. Nabízí 4 GB integrované paměti eMMC Flash a používá stejné rozložení výstupních kolíků jako původní výpočetní modul (CM1).

Společnosti RS a Allied dále nabízejí nový a dostupný výpočetní modul Raspberry Pi 3 Lite (CM3L). Ten používá aplikační procesor BCM2837 a 1 GB paměti RAM, ale nemá integrované úložiště Flash. Vývojáři mohou při vývoji základních desek přizpůsobených pro konkrétní aplikaci použít zařízení eMMC nebo slot na kartu SD.

Stejně jako jeho předchůdce je i modul Raspberry Pi 3 navržen pro integraci do průmyslových aplikací. Jedním z příkladů je řada velkoformátových displejů nové generace značky NEC. Ty mají integrováný slot pro volitelný výpočetní modul Raspberry Pi 3 a jsou navržené pro použití v jasně osvětlených veřejných prostorách, jako jsou školy, kanceláře, obchody nebo železniční stanice.

Výpočetní modul Raspberry Pi 3 lze u společností RS a Allied zakoupit také jako vývojovou sadu se vstupně-výstupní deskou pro výpočetní modul. Tato jednoduchá open-source vývojová deska má vyvedené veškeré konektory modulů CM1, CM3 nebo CM3L do kolíkových patic a ohebných konektorů a vývojářům umožňuje programovat integrovanou paměť eMMC Flash prostřednictvím USB. Slouží jako platforma pro tvorbu prototypů a jako výchozí bod pro vývoj základních desek přizpůsobených pro konkrétní aplikaci.

„Naše snahy o rozšíření možností nasazení platformy Raspberry Pi byly dosud velmi úspěšné a v současnosti je vyvíjeno mnoho inovativních aplikací založených na našem prvním výpočetním modulu,“ říká Eben Upton ze společnosti Raspberry Pi Foundation. „Očekáváme, že toto výkonnější zařízení druhé generace v kombinaci se stávajícím ekosystémem zdrojů, včetně softwaru a souvisejícího hardwaru, pronikne ještě hlouběji na průmyslové trhy.“

„Nová verze výpočetního modulu posouvá původní účel platform, coby nástroje pro vzdělávání v oblasti programování, na zcela novou úroveň a je důkazem závazku společnosti Raspberry Pi Foundation vůči zákazníkům v oblasti průmyslu,“ říká Rob Maycroft, Global Product Manager pro značku Raspberry Pi ve společnosti RS. „Vývojáři integrovaných systémů mohou využívat informačních zdrojů početné komunity kolem platformy Raspberry Pi a při vývoji nových vzrušujících aplikací stavět na širokých výpočetních možnostech počítače Raspberry Pi 3.“

Výpočetní modul Raspberry Pi 3 se související vývojovou sadou a deskou lze nyní v oblasti EMEA a Asie a Pacifiku zakoupit u společnosti RS a v Severní a Jižní Americe pak od společnosti Allied.

Zdroj: RS ComponentsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007