. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První demonstrace 5G sítě
3. března 2017 - 4:33 | Pandatron | První demonstrace 5G sítě | Komentářů: 0  

První demonstrace 5G sítě

Společnost Ericsson implementovala první 5G end-to-end testovací systém jako společnou infrastrukturu pro budoucí služby 5G.

Společnost Ericsson implementovala první 5G end-to-end testovací systém jako společnou infrastrukturu pro budoucí služby 5G. Úspěšná demonstrace byla provedena 21. prosince 2016 v laboratoři společnosti Ericsson na stockholmském předměstí Kista v rámci společného vývoje se společností SK Telecom Korea.

Během názorné ukázky byla použita cloudová řídící vrstva sítě (Cloud Core), virtuální rádiová přístupová síť včetně ukázky komunikace mezi přístupovými systémy NR (New Radio) a LTE. Podobná demonstrace byla také provedena 22. prosince 2016 se společností Telefonica zahrnující i cloudovou rádiovou přístupovou síť.

5G poskytne infrastrukturu a služby ke splnění požadavků na Networked Society a Internet věcí (IoT). To bude mít dopad na celou mobilní síť a s ní spojené ekosystémy, od terminálů po systémy rádiového přístupu, přes IP jádro až po cloudové systémy s řídícími systémy sítě.

Hakan Djuphammar, vedoucí oddělení strategie a technologie obchodní jednotky IT & Cloud ve společnosti Ericsson, říká: „Tyto úspěšné demonstrace s SK Telecom a Telefonica ukazují dlouhodobou angažovanost společnosti Ericsson v 5G technologiích. Tím, že vedeme vývoj v oblasti 5G end-to-end technologiích, posouváme 5G technologie blíže k realitě.“

Jinhyo Park, senior vice prezident a vedoucí Network R&D Centra ve společnosti SK Telecom, dodává: „SK Telecom může s potěšením oznámit první společné 5G end-to-end testování s firmou Ericsson. Budeme i nadále usilovat o světově první 5G zkušební provoz a jeho komercializaci.“

Během živé demonstrace bylo dosaženo rychlosti přenosu dat end-to-end vyšší než 1 Gbps a zpoždění (roundtrip latency) přibližně 4 milisekundy. V případě 5G New Radio (NR) byla použita frekvence 15 GHz s šířkou pásma 800MHz.

Na světovém summitu o 5G v Londýně v červnu 2016 společnost Ericsson demonstrovala dynamické dělení sítě (network slicing) s plnou správou a orchestrací sítě. Jednalo se o další krok, kdy firma Ericsson demonstrovala 5G end-to-end, včetně implementace virtuální rádiové přístupové sítě se 4G a 5G rádiovým přístupem včetně demonstrace spolupráce (interworking) těchto radiových přístupů.

Ericsson na veletrhu Mobile World Congress 2017
V digitální oblasti se může stát cokoliv, čeká tam slibná, ale neprobádaná budoucnost. Ericsson bude od 27. února do 2. března ve španělské Barceloně prezentovat svůj přístup založený na spolupráci a inovativních řešeních pro úspěch v této oblasti.

S našimi zákazníky a partnery pracujeme ve všech odvětvích, napříč fyzickými hranicemi a známými omezeními. Navštivte nás během MWC 2017 v hale 2 nebo online a zapojte se do rozhovorů a demonstrací, týkajících se našich oblíbených témat: 5G; platformy a služby pro IT, cloud, sítě, televize a média; propojené řešení pro průmysl; Internet věcí; a partnerství pro úspěch.

Zdroj: EricssonGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007