. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Watson IoT v podání IBM a Visa
6. března 2017 - 7:43 | Pandatron | Watson IoT v podání IBM a Visa | Komentářů: 0  

Watson IoT v podání IBM a Visa

Společnosti IBM a Visa oznámily, že spolupracují na zavedení bezpečných plateb do zařízení připojených k internetu věcí (IoT). Jde o první spolupráci svého druhu, díky níž se budou moci vytvořit prodejní místa všude tam, kde lze platit kartou Visa.

Platební služby Visa využívají více než tři miliardy lidí po celém světě. Spojením platebních služeb s kognitivními schopnostmi platformy Watson IoT získají prodejci možnost připojit se k miliardám zařízení, senzorů a systémů napříč světadíly a získat z nich dobře využitelné informace. Dnes platformu používá přes 6 000 klientů IBM a počty připojených zařízení se pohybují v řádech milionů.

IBM a Visa mají společnou vizi: umožnit platby v jakémkoliv zařízení, ať už jde o hodinky, prsten, domácí spotřebič nebo auto. Díky jejich spolupráci mohou firmy zavést bezpečné platby pro celé produktové řady. Poslouží jim k tomu nová bezpečnostní technologie Visa Token Service, která nahrazuje citlivé údaje na platebních kartách jedinečným digitálním identifikátorem prostřednictvím platformy Watson IoT. Podle odhadů bude do roku 2020 k internetu připojeno až 20 miliard zařízení po celém světě. IBM a Visa by mohly zprostředkovávat prodej a platby na velké části z nich.

„Internet věcí doslova mění svět okolo nás. Nejenže pomáhá firmám dosahovat dříve nemyslitelné úrovně efektivity, ale také například zajistí, aby nás pračka včas informovala o tom, že došel prací prášek. A jsou to právě firmy jako Visa a IBM se svou platformou Watson IoT, které tuto transformaci pohánějí vpřed,“ říká Harriet Green, generální manažerka divize IBM Watson IoT a dodává: „Kombinace nejvyspělejších IoT technologií na trhu od IBM a platebních služeb Visa znamená pro obchod další milník. Platbu bude možné provést na jakémkoliv zařízení připojeném k internetu. To přinese ještě větší jednoduchost a praktičnost.“

Jak to konkrétně může fungovat?
Vezměme si například osobní auto. Podle odhadů odborníků bude do roku 2021 připojeno k internetu 380 milionů automobilů. Po napojení na platformu Watson IoT upozorní auto řidiče na to, že mu brzy vyprší záruka či certifikace nebo že je třeba vyměnit některé díly. Řidič si potom jediným stisknutím tlačítka může objednat náhradní díly nebo si domluvit opravu ve svém oblíbeném servisu. Za natankování bude moci zaplatit prostřednictvím přímé interakce mezi autem a stojanem čerpací stanice.

Běžkyně s fitness náramkem vybaveným bezdrátovým běžeckým čipem by pro změnu mohla například obdržet upozornění, že přišel čas vyměnit staré běžecké boty za nové. Náramek jí přitom doporučí nejlepší model za nejlepší cenu z jejího oblíbeného obchodu. Zařízení by jí rovněž mohlo nabídnout další relevantní informace určené přímo pro ni včetně výživových rad a tipů na vybavení, v závislosti na jejím výkonu, místním klimatu a jejích nákupních preferencích.

Více informací o projektu, zabezpečení osobních informací a veškerých transakcí se můžete dozvědět na adrese: http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/51566.wss

Detailnější informace o partnerském programu Visa Ready jsou dostupné na adrese https://usa.visa.com/partner-with-us/visa-ready.html.

O technologii Visa Token Service se dočtete na webu https://usa.visa.com/partner-with-us/payment-technology/visa-token-service/.

Zdroj: VisaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s externí anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o konektor pro připojení externí ziskové antény.
Skladem od 389 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007