. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kingbright KPG-0603 – vytvořte si svůj vlastní displej

Kingbright KPG-0603 – vytvořte si svůj vlastní displej

Pravděpodobně nejmenší SMD LED dioda na světě s pouzdrem o velikosti 0,6x0,3x0,2 mm je tak malá, že ji lze využít i na tvorbu různých symbolů, piktogramů a displejů.

S příchodem SMD LED diod v malých pouzdrech, řekněme "0805" a menších, již pravděpodobně většina konstruktérů přišla do bodu, kdy "tak malá LED se už vejde všude". Pro běžné aplikace to pravděpodobně i platí, ovšem pokud chceme nasvítit řekněme přepínač nebo rovnoměrně (plošně) podsvítit nějakou plochu, je často výhodnější použít několik ještě menších LED.

Stejně tak pro různé "embedded" systémy s vysokými nároky na hustotu DPS je obvykle výhodné použít co nejmenší LED, i když slouží jen k jednoduché indikaci nějakého stavu. Do této kategorie "super malých" LED můžeme zařadit LED v pouzdrech 0603 a 0402.

Třeba říci, že se bavíme o tzv. „imperial“ velikostech SMD pouzder, které jsou zažity a relativně častěji používány než metrické značení. To znamená 0805 (imperial) = 2012 (metric) = 2,0x1,25mm nebo 0402 (imperial) = 1005 (metric) = 1,0x0,5mm a pod.

Kingbright používá pro značení svých LED metrické značení, proto např. série KP 1608 = „0603“ (imperial) a KPG-0603= „0201“ (imperial).


Obr. 1: Kingbright KPG-0603 – vytvořte si svůj vlastní displej

Právě KPG-0603 (0,6x0,3x0,2mm, 0201 imperial) představuje momentálně nejmenší LED diodu z produkce Kingbright a pravděpodobně jednu z nejmenších na světě. Dá se říci, že je tak malá, že pokud Vám spadne na zem, téměř jistě ji už nenajdete :-)

Možná se vnucuje logická otázka - "k čemu je tak malá LED dobrá?". Pokud dáme stranou aplikace s ultra vysokou hustotou komponentů, kde je každý mm2 vzácný, otevírá se hlavní pole v možnosti vytváření vlastních obrazců/symbolů/piktogramů resp. celých miniaturních displejů. Cena jedné LED je přijatelná a i velké pole (matice) LED je cenově přijatelné – zvláště v porovnání se zákaznickým displejem upraveným na míru, který se při malých a středních výrobních sériích ne vždy vyplatí. Obrovskou výhodou samozřejmě je, že při vytváření symbolů nebo miniaturních displejů prakticky nejsou žádná omezení co do tvaru a velikosti aktivní plochy. Malou inspirací mohou být přiložené fotografie.

Snad jedinou nevýhodou tak malého pouzdra je, že pájecí plošky jsou již jen na spodku pouzdra a tedy KPG-0603 je zapájitelná jedině přetavením do pasty. Při vývoji je samozřejmě možné i toto provést ručně - pomocí horkovzdušné páječky (ideálně kombinované se spodním předehřevem DPS) a pájecí pasty.

Základní vlastnosti a výhody série KPG-0603:

  • Ultra miniaturní pouzdro s rozměry pouhých 0,6x0,3x0,2 mm
  • Umožňuje vytvářet symboly a celé displeje libovolného tvaru
  • Vhodné pro všechny aplikace s vysokou hustotou součástek
  • Vhodné i pro přenosnou elektroniku
  • Široký pozorovací úhel 135°-145°
  • Dostupné v 5 barvách: červená, oranžová, zelená, žlutá a modrá

V sérii KPG-0603 je 7 typů (5 barev), ze kterých dva najdete přímo v našem skladě. Jsou to zelená KPG-0603CGC-TT a červená KPG-0603SURC-TT.

Na objednávku vám vieme dodať v krátkom termíne a v konkurenčných cenách aj akékoľvek iné typy.

V prípade záujmu kontaktujte prosím společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Kingbright KPG-0603 – vytvořte si svůj vlastní displej
Červená KPG-0603SURC-TT
Zelená KPG-0603CGC-TTGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007