. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Elektronika pro seniory i chytrá auta
9. března 2017 - 7:29 | Pandatron | Elektronika pro seniory i chytrá auta | Komentářů: 0  

Elektronika pro seniory i chytrá auta

Tým Cisco Jasper, který poskytuje cloudovou platformu pro internet věcí, představil v rámci výstavy Mobile World Congress v Barceloně novinky z oblasti zdravotnictví a automobilového průmyslu.

Tým Cisco Jasper, který poskytuje cloudovou platformu pro internet věcí, představil v rámci výstavy Mobile World Congress v Barceloně novinky z oblasti zdravotnictví a automobilového průmyslu. Prvním produktem je speciálně navržené řešení využívající chytré hodinky pro seniory a zdravotně indisponované, na kterém Cisco Jasper pracoval spolu s odborníky ze společností Jupl a Samsung. Druhé představené řešení je určeno pro náročné řidiče. Společnost Honda nově využívá pro své služby připojených (chytrých) vozidel platformu Cisco Jaspers a telemetrické technologie společnosti Bright Box.

Každoroční mobilní výstava Mobile World Congress v Barceloně platí za největší světovou přehlídku mobilních technologií. Mezi vystavovateli samozřejmě nechyběla ani společnost Cisco, která představila hned několik nových produktů z různých segmentů trhu. Dvě novinky oznámil tým Cisco Jasper, který vzešel z loňské akvizice společnosti Jasper společností Cisco. Cisco Jasper globálně spolupracuje s více než 50 poskytovateli služeb postavených na internetu věcí, kteří spravují zařízení na více než 550 mobilních sítích ve více než 100 zemí světa. Proto mohou zákazníci využívat platformu Cisco Jasper téměř kdekoliv.

Nositelná elektronika pro bezpečí seniorů
Speciálně navržené hodinky pro seniory jsou výsledkem spolupráce společností Cisco Jasper, Jupl a Samsung. Zařízení je postaveno na chytrých hodinkách Samsung Gear S3 smartwatch a funguje pomocí softwaru společnosti Jupl. Posledním dílkem skládačky je platforma internetu věcí – Cisco Jasper. Ta propojuje zařízení se zdravotními službami a (nejen) seniorům se zdravotními problémy umožňuje být nezávislými na neustálém dohledu třetí osoby.

Mezi hlavní výhody chytrých hodinek patří:

  • Funkce Personal Emergency Response System, díky které mohou uživatelé upozornit svého lékaře v případě nevolnosti. Komunikace probíhá v reálném čase a uživatel je lokalizován, ať už se vyskytuje kdekoliv.
  • Biometrický monitoring, který neustále kontroluje zdravotní stav pacienta a automaticky upozorní na případný kritický stav.
  • Lokalizace a asistenční služby umožňující sdílet informace o poloze a zdravotním stavu uživatele s třetími osobami, například s rodinou, přáteli či osobními pečovateli.

Senioři a zdravotně indisponovaní lidé díky tomuto zařízení už nemusejí být odkázáni na každodenní péči druhých. Stanou se mnohem nezávislejšími na svém okolí a zároveň se zrychlí poskytnutí pomoci v případě nouze.

Chytrá auta pro náročné řidiče
Automobilová společnost Honda uvedla platformu MyHonda Connected Car, která jako základní stavební kámen využívá technologie internetu věcí od Cisco Jasper a společnosti Bright Box. Telemetrické řešení společnosti BrightBox je poháněno platformou Cisco Jasper Control Center, která slouží k automatizovanému připojení k internetu věcí. Tu už využívá 23 největších světových automobilových výrobců.

Řidiči tak díky internetu věcí a chytrým autům Honda mohou využít výhod, jako jsou:

  • Kontrola stavu vozidla a diagnostika – Řidiči budou mít prostřednictvím speciální aplikace snadný přístup k důležitým informacím o stavu vozidla. Data jsou odesílána v reálném čase, takže údaje z aplikace odpovídají skutečnému stavu automobilu.
  • Jednoduché plánování údržby – Řidiči jsou prostřednictvím aplikace upozorněni na nutnost servisního zásahu. Ten si lze objednat jednoduchým kliknutím.
  • Lokalizační služby na bázi GPS: Řidiči dostávají užitečné informace o místech, na která jedou, upozornění na rychlostní limity či oznámení o aktuálně volných parkovacích místech.

Služby pro chytrá vozidla společnosti Honda budou dostupná ve všech evropských zemích, nicméně v případě potřeby je může automobilka kdykoliv rozšířit po celém světě.

Zdroj: CISCOGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007