. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Blikač v SMD provedení
Jednoduchý SMD blikač

Jednoduchý SMD blikač

Poslední dobou se na trhu velice rozmáhají miniaturní součástky SMD (součástky pro povrchovou montáž). Zapojení s těmito součástkami mají jednu nespornou výhodu, oproti běžným zapojením jsou mnohem menší. Navíc jejich cena je prakticky téměř srovnatelná s cenou klasických součástek, takže začínajícímu elektronikovi již nic nebrání použít je v různých konstrukcích.

Na obr. 1 je klasické schéma zapojení blikače s obvodem 555, jediný rozdíl je v tom, že je právě sestaven z SMD součástek. Funkci zapojení zde popisovat nebudu, protože je jistě všem dost známa. V zapojení je použit obvod NE555 vyrobený technologií CMOS, tak je dobré dávat při manipulaci s ním pozor na statickou elektřinu. Na dalším obrázku je náhled desky s plošnými spoji a její osazení. Až na LED diody (průměr 3 mm) jsou všechny součástky v provedení SMD, ale nic nebrání použití i SMD LED diod, pak je ale třeba plošky na jejich připájení trochu oddálit. I když jsou tyto LED diody malinké, mají nožičky dál od sebe, než klasické LED diody a špatně by se tam takhle pájely.

ZDE je ke stažení obrázek DPS vhodný k vytištění (rozlišení je 300 dpi).

Zdroj: KTEGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (13):

Zobrazit starší 30 dnů (13)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007