. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Katalog SMD součástek
16. září 2008 | Martin OK1UGA | Katalog SMD součástek | Komentářů: 5  

Katalog SMD součástek

Už mě přestalo bavit neustále vyhledávat údaje o SMD součástkách v papírových seznamech nebo na internetu.
Podle SMD kódů, uvedených na součástkách, se vyhledávají obtížně a seznamy na internetu jsou neúplné. Proto jsem se rozhodl
vytvořit si jednoduchý prográmek pro rychlé vyhledávání SMD součástek a to buď podle jejich SMD kódů, nebo typu součástky. Myslím,
že by se program mohl hodit i dalším a proto ho dávám volně k dispozici.


Obr. 1: Obrazovka programu

Zdroje dat jsem posbíral po internetu. Především jsem použil data ze SMD Codebooku od GM4PMK a další data jsem do databáze zapsal já. V současnosti (8/2008) je v databázi necelých 5000 součástek. Do databáze lze programem přidávat další, takže doufám že se počty záznamů budou nadále zvyšovat. Navíc počítám s pozdějším dopsáním funkcí pro výměnu dat. Uvítal bych výměnu dat pokud někdo dopíše další, případně úpravu obrázků v adresářích BASE a DEVICE, které nejsou v aktuálním provedení právě povedené.

Rovněž uvítám, pokud mě upozorníte na případné chyby v programu nebo mi navrhnete změny či nové funkce, které bych do programu mohl ještě zapracovat. Předem ale upozorňuji, že jsem si program napsal hlavně pro sebe a případné změny budu dělat jen tehdy pokud usoudím, že je využiji. Není v mých časových možnostech ani nemám zájem dělat z programu univerzální a úplný katalog všeho počínaje elektronikou a ponožkami konče :-). Jde o jednoúčelový nástroj pro vyhledávání SMD součástek a tím i zůstane.

Pokud byste někdo měli nebo věděli o dalších zdrojích dat pro tento program, budu rád když mi dáte vědět. Jsem schopen zpracovat mnoho různých formátů dat, takže doufám, že i ty Vaše nebudou problém.

Instalace programu
Program se neinstaluje. Rozbalením instalačního balíčku vznikne adresář SMD, který nakopírujete na libovolné místo ve Vašem PC či počítačové síti. Tím je instalace hotová. Program se spouští spuštěním souboru SMD.EXE. Program žádným způsobem nemodifikuje systémové soubory, adresáře a registry ani žádným jiným způsobem neovlivňuje systémová nastavení. Program je možné používat v lokální počítačové síti, ale nesnažil jsem se ořetřit síťové kolize při současném zápisu dat z více počítačů. Vzhledem ke způsobu použití programu však vznik takových kolizí není příliš pravděpodobný (pouze při zadávání nových součástek).

Po prvním spuštění programu zadejte tlačítkem Editor svou identitu. To vám uvolní tlačítka pro přidávání dat. Vaše identita mi umožní případné pozdější přidávání Vašich dat do celkové databáze.Pokud si svá data budete chtít odzálohovat, stačí zkopírovat do zálohy podadresář DATA, případně i adresáře s obrázky, pokud byste v nich dělali nějaké změny.

Systémové požadavky
Program je napsán ve Visual Foxpro 7.0 SP1. Tím jsou dané systémové požadavky. Program by měl tedy bez problémů pracovat na operačních systémech Windows 95 a vyšších. Program vyžaduje právo zápisu do svého adresáře a podadresářů a na disku požaduje maximálně 20MB místa. Pod Linuxem by měl program bez problémů pracovat s prostředí Wine.

Licence programu
Program dávám všem k dispozici jako freeware. Za jeho poskytnutí nesmí být požadována žádná úhrada. Program může používat kdokoliv. Jako autor programu nenesu žádnou zodpovědnost za případné problémy vzniklé jeho použitím. Každý si musí použití nalezených SMD součástek ověřit v DS. Nemohu zodpovídat za případné chyby v databázi.

Autor: Martin OK1UGA

Odkazy & Download:
Aktuální verze programu Katalog SMD -
http://ok1uga.nagano.cz/soubory/sw/smd.zip
Domovská stránka autora -
http://ok1uga.nagano.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

host
5. Dne 11. 05. 2009 v 14:32 zaslal host
Moc dík za to !
73, Honza 1IA


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007