. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bluetooth USB klíčenka nebo Bluetooth Serial Port Adapter?

Bluetooth USB "klíčenka" nebo Bluetooth Serial Port Adapter?

Rozdíl mezi Bluetooth klíčenkami a Bluetooth Serial Port Adaptery od connectBlue


Obr. 1: Bluetooth USB dongle a Bluetooth Serial Port Adapter od connectBlue

Běžně dostupné Bluetooth adaptéry do PC, nejčastěji v podobě USB "klíčenek" (dongle) jsou ve skutečnosti pouze Bluetooth HCI zařízeními. To znamená, že se, velmi zjednodušeně řečeno, jedná pouze o vysokofrekvenční část Bluetooth zařízení.

Vlastní Bluetooth stack přitom běží v operačním systému PC. To je důvodem, proč je nejprve zapotřebí nainstalovat do PC příslušný ovladač, v případě Windows je od verze Windows XP SP2 Bluetooth ovladač integrován v operačním systému. Nicméně i tehdy jsou při prvním připojení Bluetooth zařízení k PC nainstalovány příslušné Bluetooth profily.

Co se týče notebooků a PDA s integrovaným Bluetooth, je ve většině těchto zařízení Bluetooth realizován rovněž jako USB zařízení.

Z výše uvedeného vyplývá, že běžná Bluetooth USB "klíčenka" vyžaduje ke své činnosti běžící operační systém a pokud se k ní připojí pouze napájení, nebude fungovat.


Naproti tomu Bluetooth Serial Port Adapter moduly od connectBlue obsahují, kromě jiného, rychlý mikroprocesor, v němž běží Bluetooth stack (jde navíc o vlastní connectBlue Bluetooth stack optimalizovaný pro průmyslové aplikace).

Těmto Bluetooth SPA modulům tedy k činnosti stačí pouze napájení a nepotřebují žádné nadřazené zařízení nebo systém. Mohou tak být připojeny přes sériovou linku přímo do aplikace nebo k sériovému zařízení, např. senzoru, sériovému displeji apod.

Navíc se jedná o průmyslová zařízení pro nasazení do obtížných pracovních podmínek - jak z hlediska okolních teplot (tj. záležitost hardware), tak z hlediska rušení, které je v průmyslovém nasazení běžným jevem. Použitý Bluetooth stack umožňuje vytvoření velice robustní bezdrátové linky.

Dalším důležitým kriteriem je certifikace Bluetooth modulů connectBlue pro všechna myslitelná nasazení, včetně použití v lékařských přístrojích.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy connectBlue -
http://www.connectblue.se
Domovská stránka českého distributora, firmy Spezial Electronic - http://www.spezial.cz
Bluetooth RS232 OEM Serial Port Adapter moduly - http://www.spezial.cz/connectblue/bluetooth-seriove-rs232-oem-moduly.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 03. 05. 2010 v 11:41 zaslal host
Co tak alternativne vyuzitie?
Mne by sa macilo vyuzitie Bluetooth USB dongle, alebo bluetooth modulu z notebookov (na ebay je toho neurekom od 1$) ako komunikacneho VF modulu na 2.4GHz, akurat nikde neviem najst ako by to slo pripojit k procesoru, ovladat...


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007