. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Semafor
Pandatron | Semafor | Komentářů: 5  
Semafor

Semafor

Následující zapojení slouží jako jeden samostatný semafor.

Na prvním obrázku je schéma zapojení. Zapojení je velice jednoduché. Jako zdroj impulsů pro přepínání je klasicky použit IO 555. Délka jeho impulsů se nastavuje trimrem R2 v rozmezí 0 až asi 7 s. Pro posunutí začátku rozsahu by bylo vhodné zapojit sériově s tímto trimrem ještě rezistor o velikosti asi 100k.
Impulsy se odebírají z vývodu č. 3 a přes jednoduchý filtr se přivádějí na vstup posuvného čítače s IO CMOS 4017. Ten funguje tak, že s každým impulsem posune log. 1 na svých výstupech směrem k vyšším číslům.
Na jeho výstupech pak jsou přes oddělovací diody zapojeny tři LED s klasickými barvami červená, žlutá a zelená.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA328
Nejvýkonnější varianta univerzálního a bohatě vybaveného vývojového kitu s obvodem ATmega328 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 795 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007