. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Pero se skrytou kamerou
27. listopadu 2008 | Pandatron | Pero se skrytou kamerou | Komentářů: 12  

Pero se skrytou kamerou

Propisovací pero s integrovanou barevnou kamerou a digitálním záznamem obrazu do vnitřní paměti 4GB.

Firma FLAJZAR s.r.o. nabízí elegantní kuličkové pero v kovovém designu. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby však v peru nebyla ukryta i miniaturní barevná kamera, mikrofon, 4GB paměť i dobíjecí akumulátor. Pero je samozřejmě určené jako náhrada klasického poznámkového bloku, může však dobře posloužit i pro soukromý záznam například z různých jednání a jiných akcí.


Obr. 1: Pero se skrytou kamerou

Kuličkové pero je plně funkční a je dodáváno se dvěma náhradními náplněmi.
Pero samotné je jen o něco málo větší než jakékoliv jiné kuličkové pero (viz obr. 2). Jeho délka je 15cm a průměr 15mm. Hmotnost je zhruba 42g, tedy téměř shodně jako podobné pero v kovovém provedení.


Obr. 2: Srovnání velikostí

Pero je možné v polovině rozšroubovat a získat tak spodní, psací polovinu a horní, elektronickou polovinu. V horní polovině se navíc rozšroubováním odkryje klasický USB A konektor (obr. 3).


Obr. 3: Horní polovina pera s elektronikou

Kromě USB konektoru (který je však běžně skryt) neobsahuje horní polovina na první pohled nic nápadného. Již na druhý pohled je však možné nalézt na jedné straně sotva 1mm velkou čočku, tedy oko kamery a při ještě pozornějším pohledu i mikrofon, který je skryt pod horní částí kovové spony (obr. 1).
Na druhé straně horní poloviny pera jsou jen dvě miniaturní dírky (obr. 4). Jedna slouží jako indikace, protože jsou za ní ukryty dvě barevné LED a druhá skrývá resetovaní tlačítko.
V horní části pera je poté nenápadným způsobem umístěno i jediné ovládací tlačítko (obr. 4).


Obr. 4: Ovládací tlačítko

Technické parametry:
- rozměry: 150mm x 15mm x 15mm
- hmotnost: 42g
- integrovaná paměť s kapacitou 4GB chovající se jako klasický USB flash disk
- mikrokamera s rozlišením 352 x 288 a AVI formátem
- integrovaný mikrofon pro záznam zvuku
- integrovaný Li-Ion akumulátor s výdrží až 2-3h záznamu
- datový tok záznamu je 500kB/s, je tedy možné zaznamenat až 30h!

Ovládání:
Ovládání pera je velice jednoduché a slouží k tomu jediné ovládací tlačítko umístěné na horním konci pera (obr. 4). Před použitím je samozřejmě potřeba nabít interní akumulátor. To se provede buď zasunutím horní poloviny pera do USB konektoru zapnutého počítače PC, nebo použitím dodávaného síťového adaptéru. Nabíjení je indikováno blikáním žluté LED v peru. LED má poměrně velkou svítivost a navíc umístěním uvnitř pera a zpřístupněním pouze přes malou dírku je poměrně bodová a tak i dobře viditelná ze správného úhlu. Samotné nabíjení by mělo trvat zhruba dvě hodiny.

Po vyjmutí z USB portu či adaptéru je možné pero opět sešroubovat, nebo použít kovovou krytku USB konektoru s karabinkou na klíče.

Ovládání pera je nyní velice jednoduché, stačí krátce stisknout ovládací tlačítko a vyčkat několik vteřin dokud se v peru nerozsvítí modrá LED. V tu chvíli je spuštěno nahrávání a vše co se nyní odehraje před okem kamery a uchem mikrofonu bude zaznamenáno. Během celého záznamu svítí v peru modrá LED. Jelikož je však ukryta za malou dírkou a navíc na protější straně od oka kamery, není ze zaznamenávané strany vidět.

Pro dokončení a uložení záznamu je potřeba opět krátce stisknout tlačítko. Ukládání záznamu je indikováno trvalým svitem žluté LED, která po dokončení operace zhasne.

Jednotlivé záznamy se ukládají do samostatných AVI souborů, které je možné z pera přehrát, zkopírovat či smazat jako z libovolného jiného USB flash disku.

Do každého záznamu se navíc ukládá i datum a čas. Ten je potřeba v peru před jeho použitím samozřejmě také nastavit. Provede se vytvořením souboru userconfig.txt obsahujícím například: 2008-06-12 14:20:30

Výsledek záznamu:
Pero jsme samozřejmě důkladně otestovali. Není však bohužel možné uvádět zde skutečné záznamy z jednotlivých jednání, takže se omezíme pouze na záznam obecných věcí.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.
flajzar_pero_vid1.flv 10s & 0,5MB

Dodávané příslušenství:
Pero jako takové je dodáváno v elegantní kovové krabičce (obr. 5), která by mohla být i pěkným dárkovým předmětem.


Obr. 5: Pero v elegantní kovové krabičce

Pod perem je v krabičce ukryto veškeré příslušenství. Je zde prodlužovací USB kablík, síťový adaptér, auto adaptér, nebo například kovová krytka USB konektoru s karabinkou a náhradní náplně do propisky. Samozřejmě nechybí ani podrobný návod k použití.


Obr. 6: Přislušenství k peru

Dostupnost a cena:
Pero včetně příslušenství je možné zakoupit u firmy FLAJZAR s.r.o. za cenu 990Kč.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy FLAJZAR s.r.o. -
http://www.flajzar.cz
Pero se skrytou kamerou - http://www.flajzar.cz/detektivni-a-sledovaci-technika/propisovaci-pero-se-skrytou-kamerou-pen-350.htmGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (12):

Zobrazit starší 30 dnů (12)...

host
12. Dne 01. 11. 2009 v 16:47 zaslal host
Bez titulku
Tento výrobek za tu cenu je nesmysl, budete zklamáni.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232R - modul, převodník USB-UART
Modul s obvodem nové generace FT232RQ - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 390 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007