. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Digitální USB videorekordér
12. prosince 2008 | Pandatron | Digitální USB videorekordér | Komentářů: 4  

Digitální USB videorekordér

Čtyřkanálový videorekordér připojitelný přes USB určený pro monitorování a záznam střežených prostor.

Firma FLAJZAR s.r.o. představila svou novinku, kterou je miniaturní, čtyřvstupový digitální videorekordér (DVR). Zařízení připojitelné k PC přes USB port, které je schopné snímat a zaznamenávat obraz až ze čtyř kamer a to zároveň. Kromě toho disponuje alarmovou funkcí, záznamem na základě detekce pohybu v obraze i například možností ovládání pohyblivých kamer.

Základní technické údaje
- video vstup: 1-4 AV, PAL, NTSC
- záznam obrazu: 30 snímků/s (NTSC) / 25 snímků/s (PAL)
- rozlišení obrazového záznamu: 704x570 / 352x288
- kompresní formát: H.264
- komprimační přenosová rychlost: 64k – 2Mbps
- rozměry: 98 mm x 60 mm x 20 mm
- hmotnost: 50g

USB DVR BOX
je malé a vkusné zařízení v černém designu. Pomocí USB rozhraní se jednoduše připojí k libovolnému PC či notebooku a převede do něho až čtyři videosignály. Dodávaný software poté navíc zajistí funkce jako záznam videa, detekci pohybu v obraze a řadu dalších.

Použití zařízení je přitom velice snadné. Dodaným USB kablíkem se zařízení připojí k počítači a výstup kamery, videa či podobně se kabelem CINCH-CINCH připojí do libovolného AV vstupu.


Obr. 1: USB DVR BOX

Poté se do mechaniky vloží CD, které je dodáváno s DVR zařízením a operační systém automaticky spustí instalaci software.


Obr. 2: Doprovodný instalační program

Jako první je potřeba nainstalovat ovladače kliknutím na tlačítko „Driver“. Jejich instalace je standardní, pouze je v jejím průběhu potřeba potvrdit souhlas s jejich instalací.


Obr. 3: Souhlas s instalací ovladačů

Po ukončení instalace je potřeba restartovat počítač.

Po nainstalování ovladačů je potřeba spustit instalaci uživatelského software. V jeho instalačním programu je potřeba zvolit buď možnost instalace „ServerApp“ pro počítač, ke kterému je DVR připojeno, nebo „ClientApp“ pro případný vzdálený počítač.

Po úspěšné instalaci je možné spustit program „USB Server“. Po jeho prvním spuštění je potřeba vybrat disk pro ukládání videa a maximální velikost databáze, kterou je potřeba zmenšit v případě, že program odmítá její vytvoření a zaplnění tak celého vybraného disku.


Obr. 4: Výběr disku pro ukládání záznamů

Dále je potřeba změnit jazyk aplikace na angličtinu. To se provede v dolní části aplikace takto:


Obr. 5: Změna jazyka aplikace

Tím je základní nastavení provedeno a v jednotlivých oknech aplikace by měl být vidět připojený videosignál.


Obr. 6: Záznam kamery z Pražské ulice

Základní funkce přístroje:
Nabídka základních funkcí se zobrazí jednoduše při najetí myší na jednotlivé kamery. Pomocí této rychlé volby je možné zvolit:
- záznam videa
- záznam videa při detekci pohybu v obraze
- PTZ kontrola
- nastavení obrazu
- pořízení snímku


Obr. 7: Menu rychlé volby pro vybranou kameru

Záznam videa
Je možné ručně spustit kliknutím na první ikonku s kolečkem, případně zastavit stejným způsobem. V možnostech nastavení (vpravo na hlavním okně) je dále možné připravit tzv.“časový záznam videa“. Tím je možné zvolit pro jednotlivé dny, pro každou kameru zvlášť její pevně daný čas, kdy má program nahrávat její obraz.

Záznam videa při detekci pohybu v obraze
Tato funkce zajistí automatické nahrávání při zjištěném pohybu v obraze. Jde o softwarovou funkci, která spustí záznam videa, nebo zvukový alarm.
U každé kamery zvlášť, u které tuto funkci požadujete, je možné nastavit jak citlivost detekce (například je tedy možné eliminovat domácí mazlíčky a podobně), tak i výřez obrazu, u kterého detekci požadujete. Je tak možné vybrat například jen spodní část kamery a nespouštět záznam například ventilátorem u stropu a podobně.


Obr. 8: Nastavení detekce pohybu v obraze

PTZ kontrola
Tato funkce slouží k ovládání kamer, pokud jsou tyto kamery vybaveny pohybovým servem.
V nastavení je možné zvolit pro každou kameru zvlášť způsob jejího ovládání, komunikační protokol a další informace. S kamerou je poté možné otáčet pouhým pohybem myši po obrázku, kdy jsou v jeho krajích zobrazovány směrové šipky. Dále je možné kameru přibližovat, ostřit a podobně.

Přehrávání záznamů
Pořízené záznamy je samozřejmě možné libovolně přehrávat. Provede se tak kliknutím na ikonku „search“, kdy se okno aplikace přepne do pořízených záznamů.


Obr. 9: Přehrávání záznamů

Na pravé straně je zobrazen kalendář, ze kterého je možné vybrat den záznamu. Dny s pořízenými záznamy jsou zobrazeny barevně. V časové tabulce pod monitory je barevně vyznačen u jednotlivých kanálů čas pořízení záznamu. Zeleně je vyznačen manuální záznam a červeně alarmový záznam.

Pro přehrání záznamu stačí zvolit číslo kanálu 1-4, který požadujeme přehrát a posuvníkem zvolit čas pro přehrávání.

Klientské spojení
Na libovolném počítači v síti je možné nainstalovat klientský program, který se připojí k hostitelskému PC s připojeným USB DVR a umožní tak sledování kamer na více místech. Kromě obrazu z aktuálních kamer je možné vzdáleně přehrávat i záznamy či ovládat kamery.

Dodávané příslušenství
Spolu s DVR přístrojem je dodáváno i základní příslušenství v podobě podrobného českého manuálu, CD s ovladači a ovládacím programem i USB kablík.


Obr. 10: Dodávané příslušenství

Dostupnost a cena
Zařízení USB DVR BOX je možné zakoupit u firmy FLAJZAR s.r.o. za cenu 1490Kč.


Obr. 11: USB DVR BOX

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy FLAJZAR s.r.o. - http://www.flajzar.cz
USB DVR BOX - http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi=2744&cat=627&open=&z=galerieGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007