. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Elektronické ALBUM z Jablonce
5. ledna 2009 | Petr | Elektronické ALBUM z Jablonce | Komentářů: 9  

Elektronické ALBUM z Jablonce

Již pár měsíců je na trhu digitální foto rámeček moderního designu od firmy Jablotron. Pojďme se podívat oč se jedná.

Produkt Album od firmy jablotron opět udělal velký rozruch kolem produktu který je tu delší dobu, ale zatím nikoho nenapadlo ho prodávat s těmi možnosti které právě album nabízí. Jistě se najde spousta lidí kteří chtějí sdílet své fotografie či zážitky ze zájezdu se svými rodiči nebo přáteli, ale nemají doma notebook nebo se jim nechce tisknout fotografie a nebaví je mačkat se u maličkého displeje fotoaparátu. Někomu zase může doma či v kanceláři chybět živá výplň místa na stole, nebo poličce či si jen přeje zpestřit místnost o fotorámeček. Vše toto tento produkt splňuje a tak je možné jej hned několika způsoby využít.
Fotoalbum je velké tak akorát, navíc je poměrně lehké a tedy kompaktní a dlouhou životností baterie. Má spoustu funkcí a hlavně má menu (kromě spousty světových jazyků) i v českém jazyce. Celé ovládání fotoalba je velice jednoduché na ovládání. Slouží k tomu pouze tři tlačítka, z toho se jedná o dvě navigační (nahoru a dolu) a jedno potvrzovací tlačítko. Design tohoto výrobku nijak nenaruší vaší pracovní plochu, nábytek či místo kam ho chcete umístit. Vyrábí se ve dvou barevných variantách. Klasická je s hnědou kůží na krytu a stříbrným zadním krytem který nese logo alba, nebo s černou kůží a červeným zadním krytem. Obě verze jsou desingově povedené velice povedené.

 

Hlavní výhoda alba spočívá v jeho jednoduchosti a kompaktnosti. Jeho využití je velké, ovšem nebylo by špatné kdyby byly doplněny funkce jako je přehrávání videa nebo možnost přehrávání alespoň zvukové stopy.

Album je možné připojit skoro ke všemu co vás napadne. Je možnost k němu připojit fotoaparát, čtečku karet, klíčenku, vsunout do něj kartu SD či MMC kartu a nebo využít interní 4GB paměti která plně postačuje dnešním požadavkům. Zařízení obsahuje na levém boku indikaci dvou barevnou LEDkou, napájecí konektor pro adaptér, mini USB konektor (device), standardní USB konektor (host), SD slot a vypínač.

Album na sobě nese kožený kryt který je vyztužen s několika ohyby a má na sobě „vybodované“ písmenko „a“ které se nachází v logu alba. Kožený kryt je ze zadu přichycen magnety takže nehrozí nějaké opotřebení mechanismu a je snadné kožený kryt odělat a mít album samostatně. Jinak celé album je z plastu a to i ze zadní srany, která je pouze imitací kovu a tak je ALBUM již po pár dnech šetrného používání poměrně dost ušoupané a jemně odřené. Album neobsahuje žádnou podpěrku za kterou by se dalo postavit, ale díky koženému krytu a ohybech v něm se dá album podepřít právě tímto způsobem a tak není třeba nikde nic vysouvat a nehrozí tedy opotřebení žádné plastové podpěrky. Album je jednoduché konstrukce, obsahuje jenom čtveřici šroubků kterých si prakticky ani nevšimnete. Displej je velice kvalitní, kontrast na dobré úrovni a svítivost je velice dobrá.
Fotografie z alba jsou zobrazovány vskutku ve velmi pěkné kvalitě a je možné zobrazit je dvěma způsoby. Pokud je fotografie větší než display či má jiný poměr stran, je možnost fotografii oříznout a zobrazit ji na co největší možný prostor displeje. Druhou možností je zobrazení fotografie v originálním poměru stran, ale pokud neodpovídá poměru stran displeje alba a rozlišení, je možné že nezaplníte celou plochu displeje a fotografie bude malá. Podobně je možné nastavit i ukládání fotografií stahovaných například přímo z fotoaparátu. Album umožňuje všechny fotografie změnšit na optimální velikost vhodnou pro zobrazení najeho displeji a ušetřit tak i místo na interní 4GB paměti.

PARAMETRY Pro odborníky Pro uživatele
Rozměry 19,5 x 11,3 x 1,4 cm Elegantní diář, který se vejde do kapsy saka nebo do kabelky
Rozměry displeje 7’’ (800 x 480 pixelů) Velikost pohlednice 10 x 15 cm, prvotřídní ostrost i jas
Hmotnost 408 g Velké čerstvé jablko
Kapacita Vnitřní paměť 4 GB (lze rozšířit SD kartou až na 20GB) 20.000 fotografií, se zasunutou SD kartou i mnohem více
Zpracování snímků Umí převzorkovat snímky na nativní rozlišení displeje Ukazuje snímky ve vynikající kvalitě
Konektory USB master, USB device, SD slot Lze spojit přímo s fotoaparátem, počítačem anebo druhým albem
Provoz z baterie 3 hodiny Celou dlouhou oslavu
Příslušenství Kožené pouzdro, mezinárodní nabíječka (3 různé vidlice) ALBUM se neponičí při Vašich cestách po celém světě
Certifikace CE, FCC Spolehlivé a bezpečné

Myslím že Jablotron tímto svým novým produktem vnesl zajímavou myšlenku a spoustu užitečnějších možností i pro konkurenční foto-rámečky. Je tedy dosti možné že brzy najde větší uplatnění právě na různých rodinných sešlostech, kde se chceme pochlubit tím kde jsme byli na dovolené a podobně.

Odkazy & Download:
Domovská stránka produktu - http://www.albumteam.com/

http://jablotron.cz/component.php?cocode=article&arid=229GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (9):

Zobrazit starší 30 dnů (9)...

host
9. Dne 17. 05. 2011 v 10:02 zaslal host
Bez titulku
A vyrábí ještě vůbec to album? Já myslím, že to byl docela pěkný propadák.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007