. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový netbook s logem Freescale
6. ledna 2009 | Pandatron | Nový netbook s logem Freescale   verze pro tisk

Nový netbook s logem Freescale

Společnost Freescale Semoconductor vstupuje na rychle rostoucí trh netbooků a připravuje své komplexní řešení v podobě přístroje vybaveného 8,9 palcovým displejem a výdrží na baterie v podobě až osmi hodin práce. Takovýto netbook by se přitom měl prodávat za cenu pod 200 USD a měl by být založen na novém procesoru i.MX515 využívajícím ARM Cortex-A8 ™ technologie. Podpořen by měl být i celou řadou software a dalšího příslušenství.

Netbook bude vytvořen ve schodě s produkty společnosti Pegatron. Založen bude na procesoru i.MX515 pracujícím pod vedením operačního systému Ubuntu ® Canonical. Dále bude disponovat novým power management obvodem od společnosti Freescale, ultra-nízko příkonovým audio kodekem SGTL5000. Co se softwarové výbavy týče, netbook bude využívat Adobe ® Flash ® Lite ™ software a Adobe \'S Flash Player určené pro mobilní aplikace.

„Vidíme obrovskou příležitost na trhu netbookových zařízení a vysokou poptávku od spotřebitelů“ řekla Lisa Su, Senior Vice President a generální ředitelka společnosti Freescale „Naše řešení pro tento druh zařízení umožní rozvíjet kvalitní OEM produkty, které podporují mobilu. Především je to vysoká životnost baterie při velice nízké cenové zátěži. Zároveň věříme, že kombinace i.MX515 procesoru a souvisejících možností, dokáže výrazně urychlit vývoj tohoto nového a zároveň úžasného prostoru.“. Však se není čemu divit, když výsledek průzkumu společnosti ABI Research potvrdil, že v roce 2013 by mělo být prodáno až 140 milionů těchto zařízení. To je ve srovnání s 15 miliony za rok 2008 více než obrovský nárůst.

Nová ARM technologie určená pro netbook trh
Integrace jádra ARM Cortex-A8 a výroba s použitím 65-nm technologie je základ pro výrobu nového i.MX515 procesoru. Obvod nabízí až 2100 Dhrystone MIPS při pracovní frekvenci 600MHz až 1GHz. Dále pak zahrnuje i rozšířené power management funkce, umožňující prodloužení životnosti baterie a sníženou potřebu odvodu ztrátového tepla.

Integrací celé řady prvků na jediný čip je podpořeno výrazné snížení nákladů na plošný spoj a okolní součástky. Kromě toho obvod i.MX515 podporuje efektivnost výroby tím, že se vyznačuje podporou rozhraní paměti DDR2 i mobilní DDR1. Zatímco mobilní DDR1 je tak ideální pro většinu náročných a internetových zařízení, DDR2 paměti se naopak lépe hodí pro zařízení typu netbook, protože poskytují nízké nároky na napájení a jsou dostupné za výrazně nižší cenu. Tím je zároveň sníženo omezení vývojářů na dosluhující DDR1 paměti a podpořeno nasazení nového i.MX515 čipu ve velkém množství rozličných zařízení.

Více informací na: http://media.freescale.com/phoenix.zhtml?c=196520&p=irol-newsArticle&ID=1240267GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Středa, 28. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007