. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Prodlužovák na IR ovladače
Prodlužovák na IR ovládání

Prodlužovák na IR ovládání

Často se stává, že nám nedostačuje dosah běžných IR dálkových ovladačů. Zde je návod na jednoduchý „prodlužovák“.

Pokud nám z nějakého důvodu nedostačuje dosah běžného IR dálkového ovládání (běžně asi 8 až 10 m), máme několik možností, jak dosah zvýšit. Jednou je sejmutí signálu z DO, převod na elektrický signál, rozvod kabelem a opět převod na optický výstup pro ovládání požadovaného zařízení.Dosah DO tak lze velmi prodloužit, kabeláž se však plete a mobilita takovéhoto řešení je značně omezena. Druhou možností je na hranici (předpokládanou) dosahu DO umístit opakovač, který IR signál sejme, zesílí a opět s dostatečnou intenzitou pošle dál. Dosah tohoto systému je sice omezen, ale flexibilita je daleko vyšší. Konkrétní realizaci převaděče pro IR dálková ovládání je popsána v tomto článku.

Schéma zapojení převaděče je na prvním obrázku. Přijímaný signál je zpracován fotodiodou D1. Střídavá složka signálu je přes vazební kondenzátor C3 přivedena na vstup prvního invertoru. Z jeho výstupu je přes další vazební kondenzátor C1 buzena zbývající pětice paralelně spojených invertorů. Z jejich výstupů je buzen MOSFET tranzistor.Ten spíná dvojici vysílacích IR diod D2 a D3.
Převaděč je napájen napětím 3V ze dvou tužkových baterií, nebo síťového adaptéru.

ZDE je obrázek DPS k vytištění (300 dpi).

Zdroj: Žluté amatérské rádio 6/00GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (8):

Zobrazit starší 30 dnů (8)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007