. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Elektronika s dotykovými displeji přináší problémy nevidomým

Elektronika s dotykovými displeji přináší problémy nevidomým

Moderní směr elektroniky s dotykovými displeji, kterou rozpoutal americký Apple svým mobilem iPhone, diskriminuje nevidomé.

Na toto téma zazněla nedávno diskuze na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Veletrhu se zúčastnil mimo jiné i slepý americký zpěvák Stevie Wonder a další zástupci nevidomých.

Zpěvák na veletrhu vyzval výrobce elektroniky, aby nebyli lhostejní k lidem se zrakovým hendikepem a aby si uvědomili rostoucí problém se stále rozšířenějšími dotykovými displeji. Podle webu DigiWeb.cz zpěvák na veletrhu pronesl „Jestli tyto věci můžete dotáhnout o pár kroků dále, dáte nám nadšení, požitky a svobodu z toho, že můžeme být při tom“.

Největší problém totiž lidé se zrakovým postižením vidí právě ve stále rozšířenějších dotykových displejích. Přitom by podle nich stačilo málo a jak říkají, elektronika vstřícnější ke slepcům se bude lépe ovládat i běžným uživatelů.

Nebuďme tedy lhostejní k potřebám těchto lidí a zamysleme se při vývoji i na jejich potřeby.

Více informací na: http://digiweb.ihned.cz/c1-33301780-elektronika-s-dotykovymi-displeji-prinasi-problemy-nevidomymGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007