. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Blikač k mobilu

Blikač k mobilu

Jedná se o velmi jednoduchý indikátor zachycující záření z mobilních telefonů. Bliká tedy při příchodu zprávy, nebo při hovoru.

Tranzistorový indikátor zachycující magnetickou složku vysokofrekvenčního záření z mobilních telefonů. Svítivou diodou indikuje probíhající hovor či příchozí zprávu.

Vstup indikátoru tvoří klasický anténní dipól s rozměry 150 x 2 mm, který je součástí motivu desky s plošnými spoji. Především magnetické složka zachyceného vysokofrekvenčního záření je následně ve formě elektrických impulsů vedena přes oddělovací kondenzátor C1 na detekční germaniovou či Schottkyho diodu D1. Takto detekovaný signál je dále veden na bázi tranzistoru T1, který je spolu s T2 v tzv. Darlingtonově zapojení, čímž je zajištěno velké napěťové zesílení. Takto zesíleným signálem je následně řízen tranzistor T3, který má ve svém kolektoru zapojenu indikační svítivou diodu LED.


Obr. 1: Schéma zapojení

Celé zapojení je napájeno z miniaturní 12V baterie s označením 23A a jako vypínač je použita propojka J1 typu Jumper.


Obr. 2: Fotografie zapojení

Praktickými pokusy byla zjištěna změna citlivosti při změně polarity detekční diody D1. V případě jejího zapojen dle schématu na obr.1 reaguje zařízení pouze na silnější signál, zato však s větším jasem LED diody D2. Zapojí-li se dioda opačně (anodou k T1), reaguje zařízení i na slabší signál, avšak s menším jasem diody LED při shodné intenzitě signálu.

Místo dipólu tvořeného plošným spojem je možné použít například vertikálně orientovanou, malou drátovou smyčku.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (16):

Zobrazit starší 30 dnů (16)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007