. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Evropský navigační systém Galileo již v roce 2013

Evropský navigační systém Galileo již v roce 2013

Vláda totiž v pondělí (26.1.09) schválila zavádění chystaného satelitního systému Galileo do státní správy. Zabezpečené služby systému má využívat především policie, armáda a tajné služby.

Galileo:
Navigační systém Galileo je plánovaný autonomní evropský Globální družicový polohový systém (GNSS), který by měl být obdobou americkému systému Navstar GPS a ruskému systému GLONASS, se kterými by však měl být plně kompatibilní. Dále bude systém spolupracovat například s mobilními telefony GSM a UMTS, přesto však bude naprosto nezávislý a autonomní.

Kompletní systém Galileo bude obsahovat 30 družic obíhajících ve třech rovinách po kruhových drahách ve výšce cca 23 500 km. Velký počet družic, z nichž budou tři záložní, zajistí spolehlivou funkci systému i v případě, že některá družice přestane správně pracovat.

Systém Galileo by měl provozovat následující časové a polohové služby:

  • Open Service (OS) bude volně dostupná. Jeho signály budou využívat 2 pásma: 1164–1214 MHz a 1563–1591 MHz. Přijímače budou mít horizontální přesnost lepší než 4 m a vertikální lepší než 8 m (nebo horizontálně pod 15 m a vertikálně pod 35 m při použití jednoho pásma).
  • Commercial Service (CS), která bude šifrovaná, zpoplatněna a má poskytnout přesnost lepší než OS.
  • Safety of Life Service (SOL), která bude šifrovaná s důrazem na integritu a bezpečnost, pro nasazení např. v řízení letového provozu.
  • Search and Rescue (SAR), služba nouzové lokalizace v rámci celosvětové družicové záchranné služby COSPAS/SARSAT s možností oboustranné komunikace.
  • Public Regulated Service (PRS), která bude šifrovaná, s kontrolovaným přístupem a dlouhodobou podporou, určený pro armády a bezpečnostní složky států

Samotnou stavbu navigačního systému Galileo zajišťují společně státy Evropské unie a jedná se tak o historicky největší průmyslový evropský projekt. Bohužel se však jeho výstavba neustále odkládá a při své realizaci přijde evropské daňové poplatníky na více než 3,5 miliardy eur.

Použitá literatura:
Wikipedia: Navigační systém Galileo
GALILEO - evropský program družicové radionavigaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 08. 02. 2009 v 18:04 zaslal host
Bez titulku
Zdravim...A poradite s uplatnenim modulu Siemens XT55???Diky...Muj email je info.net@seznam.cz


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007