. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vyvinuli jsme nejrealističtější lidský hlas, chlubí se IBM

Vyvinuli jsme nejrealističtější lidský hlas, chlubí se IBM

Monotónním strojovým hlasům odzvonilo. Alespoň to tvrdí společnost IBM, podle které již nepoznáme, že na nás mluví stroj.

„Váš kredit je - pět - koruny - a - sedm - haléřů.“ Náš software už takhle nemluví, chlubí se nyní výzkumníci firmy IBM. Vyvinuli totiž počítačový hlas, který je údajně k nerozeznání od lidského. Informoval o tom zpravodajský server iHNed.cz.

Počítačovým expertům firmy IBM se totiž podařilo vyvinout nový software, který umí reagovat na danou situaci a učit se z ní. Pokud jej uživatel například neposlouchá, dokáže na něj systém zakašlat či použít citoslovce „pššt“ tak, aby si získal zpět jeho pozornost a nebyl přerušován.
Pro větší přesvědčivost bude navíc software naprogramován i k používání slovních tiků, jako jsou například „ehm“ či „mmm“ a využívat bude i povzdechů.

IBM tak předpokládá široké uplatnění systému jak v prodejních automatech a navigačních systémech, tak i iPodech či dokonce kamerách.

Zdroj: iHNed.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

5. Dne 21. 02. 2009 v 23:38 zaslal Honzin.si
Bez titulku
Jestli to bude u doktora na poplatky, tak jsem silně proti :-DDD Ale jinak proč ne! Zase o krůček dále k budoucnosti.:-)
Střílet pomocí VN


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007