. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
FPGA Virtex-6 a Spartan-6
4. února 2009 | Pandatron | FPGA Virtex-6 a Spartan-6 | Komentářů: 1  

FPGA Virtex-6 a Spartan-6

Představení nové řady obvodů programovatelných hradlových polí (FPGA) - Virtex-6 a Spartan-6

Firma Xilinx, známý výrobce programovatelných hradových polí nyní představil novou generaci svých obvodů řady FPGA Virtex a Spartan. V obou případech se jedná již o šestou generaci obvodů, určenou jak pro cenově omezené, tak i výkonově velice nejnáročnější aplikace.

Hlavní přednosti nových obvodů jsou:

 • snížení konečné ceny systému až o 50%
 • snížení příkonu až o 65%
 • jednotný programovatelný systém s až 760.000 logických buněk
 • zrychlení projektu díky použití 38Mbit BlockRAM a 2000 DSP Slices
 • možnost sériového přenosu dat rychlostí až 11,2 Gbps
 • integrovaný paměťový interface pro DDR, DDR a DDR3
 • usnadnění přechodu z nižších FPGA a úspora až 50% času návrhu

Spartan-6
Nová řada cenově přijatelných FPGA obvodů nabízí optimální střed mezi cenou, příkonem a vývojářským potenciálem podporující vývoj spotřebitelských, automobilových, bezdrátových a dalších cenově náročných produktů.

Obvody řady Spartan-6 tak například integrují výkonný paměťový řadič podporující obvody řady DDR, DDR2, DDR3 a mobilní DDR paměti. Spolu s multi-portovou sběrnicí a strukturou pro správné načasování je možné použít paměti DDR2/DDR3 800 (400MHz). Návrhový průvodce přitom samotný návrh paměťového řadiče pro FPGA Spartan-6 velice usnadní a zpříjemní.

Nové, pokročilé řízení napájení a spotřeby umožňuje snížit napájecí napětí obvodů FPGA Spartan-6 až na 1,0V, čímž umožní dosáhnout až 65% úspory příkonu. Rychlé a flexibilní I/O piny s rychlostí až 12Gbps nabízejí přitom plnou kompatibilitu s 3,3V systémem.

Rodina obvodů FPGA Spartan-6 se skládá především ze dvou druhů obvodů, lišících se svým primárním zaměřením a nabídkou integrovaných funkcí.

 • Spartan-6 LX FPGA optimalizovaný pro cenově nejnáročnější aplikace. Obvody této řady nabízejí až 23 tis. Slices, 150 tis. logických buněk, 4,8Mb paměti, až čtyři integrované paměťové řadiče a snadně použitelný, výkonný systém IP jako DPS bloky. Obvody jsou dostupné se 100 až 498 I/O piny.
 • Spartan-6 LXT FPGA rozšiřují předchozí obvody řady LX až o osm 3,125 Gbps GTP transceiverů a integrované PCI Express kompatibilní jednotku. Oba prvky přitom pocházejí z obvodů osvědčené řady Virtex a poskytují zde tak nejlevnější řešení sériové konektivity.
  Obvody jsou dostupné se 174 až 396 I/O piny.

Dostupnost:
Obvody jsou nyní dostupné v zaváděcí sérii a jako vzorky. Vývojové nástroje a kity jsou plánovány na druhou polovinu roku 2009.
Pro více informací navštivte webovou stánku http://www.xilinx.com/6, nebo kontaktujte svého obchodního zástupce.


Obr. 1: Příklad aplikace obvodů řady Spartan-6

Virtex-6
Nová vlajková loď firmy Xilinx nabízející nejvýkonnější programovatelná hradlová pole. Obvody řady FPGA Virtex-6 vývojářům nabízejí především velmi vysoký výkon doplněný o promyšlený systém umožňující výrobu „zelenějších“ a s použitím vývojových nástrojů i vývojově méně náročnějších produktů.

Až o 50% nižší spotřeba a o 20% nižší cena v porovnání s předchozí generací obvodů řady Virtex dodává tu správnou kombinaci pro flexibilní systém odpovídající současným požadavkům trhu a vyvíjejícím se standardům. Nová generace obvodů tak umožňuje nasazení v nejširším spektru produktů, jako jsou například bezdrátové/drátové komunikační jednotky, vysílací, letadlové či vojenské aplikace.

Obvody řady Virtex-6 umožňují snížit napájecí napětí jádra až na 1,0V, případně pro low-power operace až na 0,9V. To umožňuje začlenit nový návrh do „zelenějších“, provozně přívětivějších systémů, které především u internetových a multimediálních aplikací umožňuje podpořit poptávku ze stran uživatelů.

Rodina obvodů FPGA Virtex-6 se skládá ze tří základních druhů obvodů tak, aby bylo možné vybrat obvod přesně na míru konkrétním požadavkům aplikace:

 • Virtex-6 LXT FPGA optimalizovaný pro aplikace vyžadující vysoký logický výkon, DSP a sériové připojení GTX 6,5 Gbps. Obvody této řady nabízejí až 120 tis. Slices, 760 tis. logických buněk a 26Mb paměti. Dále jsou dostupné čtyři 10/100/1000 Ethernet MAC bloky, dvě PCI Express linky a až 864 DSP48E1 Slices. Obvody jsou dostupné s 240 až 1200 I/O piny.
 • Virtex-6 SXT FPGA optimalizovaný pro aplikace vyžadující velmi vysoký výkon DSP a sériové připojení GTX 6.5 Gbps. Obvody této řady nabízejí až 75 tis. Slices, 476 tis. logických buněk a 38Mb paměti. Dále jsou dostupné čtyři 10/100/1000 Ethernet MAC bloky, dvě PCI Express linky a až 2016 DSP48E1 Slices. Obvody jsou dostupné ve dvou provedení s 720 a 840 I/O piny.
 • Virtex-6 HXT FPGA optimalizováno pro komunikační aplikace vyžadující nejvyšší rychlost sériové konektivity. Nabízejí tak až 64 GTH sériových transceiverů podporujících rychlost až 11.2 Gbps.

Dostupnost:
Vzorky obvodů řady FPGA Virtex-6 budou dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2009. Vývojové nástroje a kity jsou poté plánovány na druhou polovinu roku 2009.
Pro více informací navštivte webovou stánku http://www.xilinx.com/6, nebo kontaktujte svého obchodního zástupce.


Obr. 2: Příklad aplikace obvodů řady Virtex-6

Závěr:
Nové řady FPGA obvodů tedy přinášejí jak výkonné a zároveň cenově velice příznivé obvody, tak i nejvýkonnější obvody určené pro ty nejnáročnější aplikace. Jediným obvodem je tak možné zajistit jak plnou konektivitu se světem například pomocí optické sítě, tak i samotný, výpočetně náročný algoritmus představující například práci s HD videem a pokročilým H.264 či JPEG2000 kódováním.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce - http://www.xilinx.com
Informace o obvodech Spartan-6 a Virtex-6 - http://www.xilinx.com/6
Virtex-6 and Spartan-6 FPGA Families Brochure (PDF) - http://www.xilinx.com/publications/prod_mktg/Virtex6_Spartan6_Product_Brief.pdfGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 09. 02. 2009 v 00:09 zaslal host
Pekne
To vypada pekne, jen by uz mohla byt nejaka vyvojova deska, kde by bylo videt vic :-)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007