. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Evropští poslanci proti pohotovostním režimům u spotřebičů

Evropští poslanci proti pohotovostním režimům u spotřebičů

Několik set až tisíce korun mohou lidé ušetřit, nebudou-li nechávat své spotřebiče v pohotovostním takzvaném stand-by režimu. Alespoň to tvrdí evropští poslanci, kteří se chystají zcela zakázat výrobu nových spotřebičů vybavených stand-by funkcí.

Evropští poslanci totiž na svém středečním zasedání schválili zprávu klimatického výboru Evropského parlamentu nazvanou 2050: Budoucnost začíná dnes. Ta mimo jité doporučuje členským státům EU zakázat výrobu nových spotřebičů vybavených funkcí pohotovostního režimu.

Pohotovostní režim, který usnadňuje vypínání a především zapínání spotřebičů například pomocí dálkového ovládání má dnes naprostá většina elektronických zařízení jako jsou televizory, mikrovlnné trouby či počítače. Podle dřívější zprávy Evropské komise přístroje přepnuté do tohoto režimu spotřebují ročně v EU zhruba 50 terawatthodin elektřiny. Již dříve se tedy evropští poslanci rozhodli postupně snížit spotřebu nových zařízení v pohotovostním režimu. Měli k tomu přispět pravidla, představená v závěru minulého roku, podle kterých by měla do roku 2010 klesnout spotřeba nových přístrojů na maximálně jeden nebo dva watty. V roce 2013 by pak tyto hodnoty měly ještě klesnout, a to na půl wattu a jeden watt, podle typu zařízení.

V současnosti některá starší zařízení mají přitom spotřebu v pohotovostním režimu i více než 20 wattů. Pro výrobce elektroniky a především jejich vývojové pracovníky je tak v některých případech určen nelehký úkol, jak co možná nejvíce snížit spotřebu nových zařízení.

Bohužel to však zároveň znamená, že si v budoucnu již zřejmě nekoupíme hodiny s LED displejem viditelné i v noci a že se možná zpět vrátí návody na pohodlné zapnutí televizoru z křesla, publikované před více než dvaceti lety například v časopisech Urob si sám.

Zdroj: deník.cz Ekolist.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (27):

Zobrazit starší 30 dnů (27)...

host
27. Dne 16. 02. 2009 v 17:52 zaslal host
HMilos
pri tých pc zdrojoch vzadu vypínač majú aj staré len nie všetky (ja mám tento už 6 rokov a vypínač má) a to napätie na usb / ps2 ak nepoužívate zapínanie pc klávesnicou alebo myšou tak jumperom na doske sa to dá prepnúť aby nebolo napájané keď je v standby a potom už pri vypnutom pc nesvieti myš ani ledky na klávesnici


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007