. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Homebox - Unikátní zabezpečovací systém společnosti M2M

Homebox - Unikátní zabezpečovací systém společnosti M2M

Bezpečnostní brána Homebox společnosti M2M Solution umožňuje monitorovat veškeré senzory ve vašem domě i sledovat video v reálném čase. Díky Homeboxu s technologií OMAP™ 3 společnosti TI má každý možnost monitorovat a ovládat svůj dům či firmu z libovolného počítače i mobilního telefonu.

Bezpečnostní brány, zcela nová třída bezpečnostních systémů od telematického systémového integrátora M2M Solution (M2M), umožňují koncovým uživatelům sledovat v reálném čase video z domova nebo komerčních prostor na mobilním telefonu či na počítači. Každý tak může získat plnou monitorovací kontrolu svého domu nebo bytu, což snižuje potřebu nákladných sledovacích služeb. Tato přelomová zařízení vyhodnocují detektory pohybu či kouře, sledují stav dveří a oken a zaznamenávají osoby uvnitř sledované oblasti, aby určila, zda došlo k narušení objektu. Všechny tyto funkce umožňuje kompaktní jednotka Homebox, řízená procesorem OMAP3503. Sada vývojových nástrojů včetně testovacích desek, softwaru a služeb od společnosti Texas Instruments umožnily M2M navrhnout tento systém za pouhých devět měsíců. M2M působí jako dodavatel mezipodnikových služeb a vytváří kompletní bezpečnostní koncepty, od hardwaru až k funkčním službám, pro velké společnosti v oblasti telekomunikací, pojištění a průmyslové bezpečnosti.
Více informací naleznete na m2msolution.com.

„TI poskytl kompletní systémové řešení s aplikačními procesory OMAP™ 3 , radiofrekvenčními vysílači a přijímači, zvukovými kodeky a se zařízení pro správu výkonu,” vysvětluje Arnaud Duclap, vrchní provozní ředitel, M2M Solution. „Vývojové nástroje TI a linuxová sada pro deskovou podporu nám navíc umožnily ušetřit čas a peníze díky používání kodeků open source pro MPEG-4 a H.263, takže jsme mohli upravit náš základní koncept, abychom splnili požadavky zákazníků.“

Procesor OMAP3503 společnosti TI se svým jádrem 600 Mhz ARM® Cortex™-A8 poskytuje veškerý výpočetní výkon a vstupy a výstupy potřebné pro běh tohoto zařízení o rozměrech pouhých 14 x 14 x 8 cm. Jednotka obsahuje vestavěnou 5MPx kameru, která pracuje i za zhoršených světelných podmínek a snímá v rozsahu 140 stupňů. Jednotka také přijímá signály z kamer s podporou WiFi. Procesor poté překóduje data z kamery tak, aby je uživatelé mohli sledovat v reálném čase a optimalizované na svých mobilních telefonech či na počítačích.


Obr. 2: Blokové schéma procesoru řady OMAP

Mezi další integrované vstupy a výstupy patří ethernet pro kabelové připojení k širokopásmovému směrovači; připojení GSM pro domy nebo provozy, které buď nemají širokopásmové připojení nebo slouží jako záloha kabelového připojení; podpora WiFi pro externí kamery a širokopásmové směrovače; a radiofrekvenční linka na frekvenci 868 Mhz pro různé bezpečnostní senzory a dokonce externí sirény. Na své využití zatím čekají porty pro Bluetooth a Zigbee.

S technologií OMAP 3 nasazenou ve všech těchto rozhraních potřebuje Homebox obvykle pouze jediné kabelové připojení – do elektrické sítě. Díky nízké spotřebě procesoru OMAP 3, která v tomto případě nepřekračuje 1 W, jsou veškeré funkce umístěny do plastové krabičky. Ta díky minimálnímu zahřívání pracuje potichu a bez ventilátoru. Nízká spotřeba energie je rovněž důležitá v případě odpojení elektrické energie, kdy Homebox běží na záložní baterie čtyři hodiny a může tak vyslat výstražnou zprávu, a to ve formě e-mailu, textové či multimediální zprávy, hlasového vzkazu a následně reagovat podle instrukcí vlastníka. Navíc se zvukové a vizuální záznamy zasílají do serverové banky poskytovatele, takže je případný narušitel nemůže úplně zničit.


Obr. 3: Blokové schéma CC2430 (2.4 GHz IEEE 802.15.4 / ZigBee)

Homebox již používají někteří zákazníky, jako např. společnost MYXYTY, která představuje domácí zabezpečovací systém pro konečné spotřebitele. S využitím technologie a výkonu procesoru OMAP35x v zařízení Homebox bude mít nový systém společnosti MYXYTY bezpečnostní portály pro sledování aut, dětí, seniorů a dokonce i domácích mazlíčků se speciálními obojky.

„M2M udělal skvělou práci, když použil naše technologie, aby posunul hranice nákladů a vytvořil první domácí zabezpečovací systémy svého druhu, které jsou výjimečně výkonné a zároveň si je může dovolit prakticky každý,“ hodnotí Elizabete de Freitas, DSP Catalog business development manager, TI. „Vysoká úroveň integrace v procesorech OMAP 3 snižuje množství součástek v zařízení Homebox, M2M tak může rychle přejít na výkonnější procesory OMAP 3, získat nové funkce a vyladit systémy, aby splnily individuální požadavky každého zákazníka.“

Více informací o společnostech M2M Solution, MYXYTY a TI naleznete na:
Texas Instruments - http://ti.com
M2M Solution - http://m2msolution.com
MYXYTY - http://MYXYTY.com

Aplikační procesory TI OMAP35x - http://ti.com/omap35x
TI 2,4-GHz IEEE 802.15.4 / ZigBee SoC - http://ti.com/cc2430
Nízkoenergetický radiofrekvenční 1GHz transceiver společnosti TI - http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/cc1101.html
Nízkoenergetické stereo kodeky TI - http://ti.com/tlv320aic3107 a http://ti.com/tlv320aic3254
Zařízení pro správu výkonu TI - http://ti.com/powerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...

Příspěvků: 267
Město: Opava CZ
Členem od:
28. 11. 2008
4. Dne 08. 02. 2009 v 18:51 zaslal adamh.cz
Bez titulku
Však v tom počítač je ;-)
Více na www.adamh.cz


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007