. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kradený notebook může křičet o pomoc
4. března 2009 | Pandatron | Kradený notebook může křičet o pomoc | Komentářů: 6  

Kradený notebook může křičet o pomoc

Nový program pro notebooky může sám prostřednictvím lidského hlasu volat o pomoc. Jedná se tak o konec jejich krádeží v Čechách?

Médii a tiskem proběhla zpráva o novém programu, schopném jednoduchým způsobem ochránit váš notebook. Jde o program Retriever společnosti Front Door Software Corporation jež je prý poslední odpovědí na stále rostoucí počet krádeží notebooků.

Podle jeho výrobce jde o první program umožňující majiteli přehrát na svém ukradeném notebooku vybranou zprávu. Majitel nahlásí ztrátu tak, že se jednoduše přihlásí na webovou stránku služby. Ta poté zajistí další odeslání zprávy na notebook a výjimkou není ani možnost úplného vymazání dat z disku.

Retriever prý také monitoruje, zda se „nový“ majitel připojí s notebookem k internetu. Získaná data poté mohou policii posloužit k vystopování pachatele.


Obr. 1: Retriever Software

Program Retriever strojí 21 liber, tedy asi 660 korun.

Dle našeho názoru by však bylo ideálnější použít ke hlídání notebooku například mobilní telefon s Bluetooth. Jakmile by notebook ztratil spojení s mobilním telefonem, který jeho uživatelé nosí často stále při sobě, mohl by začít ihned volat o pomoc.

A co vy používáte pro ochranu dat na svém notebooku či samotného přístroje? Setkali jste se osobně s krádeží notebooku?

Odkazy & Download:
Front Door Software Corporation - http://frontdoorsoftware.com
Notebook křičí: "Pozor, kradou mě!" - http://digiweb.ihned.cz/c1-35142530-notebook-krici-pozor-kradou-meGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007