. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Firma HI-TECH Software byla koupena firmou Microchip

Firma HI-TECH Software byla koupena firmou Microchip

Firma Microchip v těchto dnech oznámila úplné odkoupení firmy HI-TECH Software. Podle dostupných informací tak bude nyní veškerá činnost firmy HI-TECH Software zaměřena výhradně na produkty firmy Microchip.

Microchip Technology Inc., přední poskytovatel mikrokontrolérů a analogových obvodů v těchto dnech oznámil, že s aktuální platností kupuje 100% podíl firmy HI-TECH Software. Ten byl až doposud předním světovým producentem vývojových nástrojů pro embedded systémy. Jeho nejznámějším produktem jsou především výkonné ANSI C kompilátory, obsahující účinné optimalizace kódu, ucelený kompilátor i již dříve oceněný tzv. Omniscient Code Generation (v překladu „vševědoucí generátor kódu“). Navíc HI-TECH Software jako první na světě uvedl překladač jazyka C pro obvody Microchip a za více než jedno desetiletí dokázal vytvořit ucelenou řadu vývojových nástrojů zahrnující 8-, 16- a 32-bitové mikrokontroléry PIC®, včetně obvodů dsPIC® (Digital Signal Controllers).

To byl také hlavní důvod zájmu Microchipu o firmu HI-TECH Software. Alespoň to v oficiální zprávě uvedl Derek Carlson, viceprezident pro vývojové nástroje firmy Microchip. Podle jeho slov se tímto krokem ještě více posílí pozice firmy Microchip na trhu s vývojovými nástroji, které tak budou nyní dostupné i pro platformy jako je Mac OS X a Linux.

Naopak podle slov generálního ředitele firmy HI-TECH Software - Clyde Stubbs, dojde tímto krokem k většímu zaměření firmy na vysoce výkonné kompilátory pro obvody firmy Microchip. Zákazníci tak budou mít k dispozici silnější a snáze použitelné nástroje v mnohem kratším čase, než jaký je obvyklý.

Přesné podmínky celého obchodu nejsou veřejně dostupné, pouze finanční vypořádání je dohodnuto postupné a to v závislosti na předpokládaném nárůstu zisků firmy Microchip.

Dostupnost produktů HI-TECH Software a aktuální slevy
Stávající zákazníci firmy HI-TECH Software mají i nadále k dispozici standardní prodejní kanály i centra podpory. Z důvodu zajištění co možná nejlepších vývojových nástrojů pro mikrokontroléry a digitální signálové obvody firmy Microchip se tak nyní celý tým HI-TECH Software zaměří výhradně na tuto oblast svých produktů. U ostatních produktů bude nadále zajištěna podpora pouze na dobu trvání aktuálních smluv. Více informací o aktuální situaci získáte na webu firmy HI-TECH Software, případně na mailové adrese support@htsoft.com.

Od této chvíle až do 30. září 2009 poskytuje navíc firmy Microchip pro všechny stávající zákazníky HI-TECH Software slevu ve výši 20% na vývojové nástroje firmy Microchip. Více informací získáte přímo na webové adrese http://www.microchipdirect.com
Dále pak nabízí slevu ve výši rovných 50% na vývojové nástroje HI-TECH Software určené pro obvody firmy Microchip a to pro stávající majitele produktů HI-TECH Software změřených na jiné obvody než je Microchip.

HI-TECH C nyní jako FREEWARE
Z následující tabulky z dokumentu HI-TECH Customer Letter je mimo jiné patrné bezplatné uvolnění kompilátorů HI-TECH C pro kompletní řadu mikrokontrolérů PIC 10/12/16, ale i PIC18 a PIC32. Ty byly až doposud omezené vždy časově, kdy po zhruba 45 dnech došlo k úplnému zablokování kompilátoru. Nyní jsou tyto kompilátory dostupné na neomezenou dobu ve verzi FREEWARE, pouze s omezením optimalizací výsledného kódu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip Technology Inc.
Domovská stránka firmy HI-TECH Software

microchipDIRECT
Microchip Technology Acquires HI-TECH Software
Produkty HI-TECH Software pro obvody Microchip
HI-TECH Customer Letter

ASIX s.r.o. - distributor produktů firmy HI-TECH SoftwareGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s externí anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o konektor pro připojení externí ziskové antény.
Skladem od 389 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007