. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
KVANT 3000 - 5mW redmode
28.6. | Pandatron | KVANT 3000 - 5mW redmode | Komentářů: 14  
KVANT 3000

KVANT 3000 - 5 mW redmode

Lubomír Friml


Obr. Úvodní obrázek

Na mnoha stránkách se dá sehnat schéma na nějakou tu laser show. Většinou jde o to, že se paprsek odráží od dvou zrcátek připevněných na motórcích mírně vyhnutých s osy.

Obr. 1,2-Zrcátka přilepena na motorky

Já jsem se rozhodl něco podobného realizovat, s jednou vychytávkou. Původní princip je stejný, ale já k němu přidal něco navíc. Paprsek laseru je ještě v rytmu hudby vychylován do stran, takže výsledný obrazec je podle hudby deformován.


Obr. Kvant

Na vychylovací ústrojí jsem využil cívku a magnet ze starého HDD.


Obr.3-Vychylovací cívka

Zde sloužil k navádění čtení po plotnách disku. Po přivedení NF signálu z nějakého zesilovače o výkonu alespoň 5W se cívka vychyluje a výsledný obrazec je tím zdeformován.


Obr.4-Kvant v akci

Zapojení té vychylovací cívky a schéma zesilovače neuvádím, protože každý jistě má své ověřené zapojení nějakého univerzálního zesilovače. Pokud ne, dá se kdekoli na netu nejít. No a ta cívka je zapojena místo reproduktoru. Asi bude docela problém sehnat rozbitý HDD. V tom případě si musíte poradit jinak.

Obr. 5,6-Pohled na přední a zadní část + ovládací prvky


Obr. 7-Celkový pohled na vnitřní ústrojí


Obr. Schéma, řídící jednotka laseru

Nemohl jsem přijít na název tohoto výrobku, tak jsem se nechal inspirovat jistým výrobcem, kterého jistě mnoho lidí zná. Je to KVANT. Já svůj "typ" nazval: KVANT 3000 - 5 mW redmode.

Galerie výsledných vzorů

Lubomír Friml - LFriml@seznam.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (33):

Zobrazit starší 30 dnů (33)...

33. Dne 24. 01. 2014 v 09:12 zaslal hewer
laser
Dobry deň keby som chcel aby ten laser stále svietil anie blikal. Tak to pripojim ako na obycajnu diodu teda ze pred laser musym pripojit rezistor, alebo tam treba neaku regulaciu. Ten laser budem pouzivat na niečo ine ako na toto čo je v článku. Za odpovede Ďakijem


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007