. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Lidský mozek má výkon 38 petaflops a paměť 3 581 TB

Lidský mozek má výkon 38 petaflops a paměť 3 581 TB

Alespoň to tvrdí nově zveřejněná studie Dharmendry Modhy, šéfa výzkumného ústavu společnosti IBM.

I když je dnes nejvýkonnější superpočítač na světě - IBM BladeCenter QS22 se svým výkonem 1,1 petaflops asi stotisíckrát rychlejší než běžná domácí sestava, na lidský mozek stále nestačí. Prokázala to nedávno uveřejněná studie Dharmendry Modhy.

Dharmendr Modha, šéf výzkumného týmu z IBM Almaden Research Center získal minulý rok od agentury DARPA a amerického Ministerstva obrany dotaci ve výši téměř 5 miliónů USD na projekt zvaný „SyNAPSE“. Jeho náplní má být snaha pochopit funkce našeho mozku a to pomocí jeho zpětného inženýrství.

Podle jeho dosavadních informací, zveřejněných na nedávném 125. zasedání IEEE, je tak výkon lidského mozku až 38 petaflops, což je 38 tisíc biliónů operací za sekundu a je vybaven paměťovou kapacitou až 3 584 TB. Podle Dharmendry Modhy je však k první simulaci chování lidského mozku ještě velice daleko. Zatím stále nemáme ani dostatek informací o jeho chování a funkci, abychom mohli dosáhnout simulace alespoň té nejobyčejnější kůry mozkové. Přesto však předpověděl rok 2018, kdy by se již mohl výkon superpočítačových sestav vyrovnat výkonu lidského mozku a mohla by tak proběhnout první simulace.

Odkazy & Download:
Lidský mozek je 38krát výkonnější než nejrychlejší superpočítač na světě
Náš mozek má výkon 38 petaflops a paměť 3 500 TB

IBM BladeCenter QS22
IBM BladeCenter QS22 - video
Já jsem Amálka, nejvýkonnější superpočítač v ČRGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (15):

Zobrazit starší 30 dnů (15)...

host
15. Dne 11. 05. 2016 v 08:53 zaslal host
kombinace
Stačilo mi 5 vteřin zagooglit a vím, že ten pán se nejmenuje Dharmendr, ale Dharmendra. To jen tak na okraj.
Ideální stav nastane, až k našemu mozku připojíme digitální paměť. Stačilo by tak 30 GB, videa bych tam nedával. Inteligentní mozek by tam měl vědecké poznatky a v nich by se ve volných chvílích přehraboval. A ti ostatní tam budou mít výsledky sportovních utkání z celého světa za posledních 250 let a všechny texty všech svých časopisů.
Ještě by mě zajímalo, jestli ty hodnoty, co vypočítala ta Dharmendra :-), jsou maximum, nebo průměr.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232R - modul, převodník USB-UART
Modul s obvodem nové generace FT232RQ - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 390 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007