. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Ericsson oznámil úspěchy ve vývoji 500Mbit nástupce linky VDSL2

Ericsson oznámil úspěchy ve vývoji 500Mbit nástupce linky VDSL2

Firma Ericsson oznámila zásadní průlom v širokopásmové komunikaci, kterým pokořila doposud nejrychlejší kabelovou komunikační linku VDSL2 a přinesla zhruba pětinásobný datový tok.

Díky použití i několika měděných vodičů byla dosažena rychlost přenosu až 500Mbit/s. To je zároveň asi 30 až 40 krát více, než je reálná rychlost přenosu dat používaná u většiny uživatelů v Evropě využívajících technologii ADSL2.

Ericsson uvádí, že nová technologie je vhodná pro rozšíření stávajících rozvodů, jako kombinace se stávající sítí, nebo jako propojení tzv. last-mile (tedy poslední míle k zákazníkovi). Tím se otevírají nové možnosti pro poskytování HDTV či VOD (videa na přání) přes IPTV sítě.

Díky návaznosti na technologii VDSL2 byly značně eliminovány přeslechy i samotné vyzařování jednotlivých vodičů ve společném svazku. Tím se zvýšila kapacita i dosah možného vedení, který byl v laboratořích firmy Ericsson demonstrován přenosem 0,5Gbit/s ne vzdálenost 500 metrů při použití paralelního svazku šesti párů.

Podle zveřejněných informací je však ještě dlouhá cesta k dokončení nové technologie a především následně dosažení maximální přenosové rychlosti u koncového zákazníka. I tak se předpokládá oficiální nabídnutí nové technologie do konce tohoto roku.

Odkazy & Download:
Ericsson - the world-leading supplier in telecommunicationsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...

host
4. Dne 16. 04. 2011 v 00:28 zaslal host
REALITA?
Máme o 2 roky později a ,,, NIC :-D


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007