. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bezdrátové senzory Sensys Networks pro dopravní aplikace

Bezdrátové senzory Sensys Networks pro dopravní aplikace

Světově vedoucí bezdrátové senzory Sensys Networks určené pro dopravní aplikace, postavené na mikrokontrolérech TI, pracují bez jakékoliv údržby více než 10 let.

Státní a městské instituce, které čelí problematice rostoucího provozu a s tím souvisejícího znečistění i rostoucích cen paliva začínají využívat chytré technologie pro řešení nově vzniklých problémů. S využitím ultra-nízko příkonových mikrokontrolérů a RF technologií od Texas Instruments byl vyvinut Sensys Networks - bezdrátový systém detekce vozidel, který se tak staví do pozice světově vedoucího provozního řešení.

Systém Sensys Networks kombinuje výhody magnetických senzorů a pokročilé paketové rádiové technologie. Toto řešení umožňuje spolehlivou a přesnou činnost i v náročných venkovních podmínkách a navíc disponuje životností převyšující 10 let.


Obr. 1: Možné uspořádání prvků podle Sensys Networks

Bezdrátové snímače Sensys jsou založené na mikrokontrolérech MSP430F14x a MSP430F16x firmy TI. Ty zde pracují ve svých nejnižších možných režimech aby tak zajistily dlouhou životnost systému a maximálně snížili jeho provozní náklady. Naměřené údaje jsou ze snímače dále přenášeny real-time na nedaleký sběrný systém, k čemuž jsou využívány RF obvody CC2430 a odtud putují až do centrály řízení provozu.

Základní vlastnosti a výhody v použití MSP430 a CC2430:

  • MSP430 nabízí velice nízkou vlastní spotřebu, probuzení za <1us a vstupní proud GPIO pinu <50nA. Tím je zajištěna životnost zařízení na více než 10 let.
  • Inteligentní digitální a analogové periférie integrované v MSP430 poskytují vysoký užitný výkon a to i během probíhajícího přenosu dat.
  • 16-bitová RISC architektura MSP430 umožňuje velice efektivní práci i vyšší hustotu programového kódu pro maximalizaci výkonu při minimální paměti a celkového příkonu.
  • CC2430 transceivery jsou světově první dostupní IEEE 802.15.4 systém on-chip řešení, pracující na frekvenci 2,4GHz. Tím jsou ideální pro stavbu spolehlivých, nízkopříkonových digitální bezdrátových aplikací.

„Pro obvody MSP430 firmy TI jsme se rozhodli především kvůli jejich velice nízké vlastní spotřebě. Ta nám umožnila výrazně prodloužit životnost našich produktů.“řekl Robert Kavaler, senior viceprezident pro Sensys Networks. „S mikroprocesory a RF obvody TI jsme schopni nabídnout našim zákazníkům komplexní řešení řízení dopravy, představující vedoucí postavení na trhu.“

Dostupnost a cena:
Systémy Sensys Networks jsou již rozšířeny ve více než 20 zemích po celém světě. Systém je k dispozici přímo u Sensys Networks, nebo prostřednictvím jejich celosvětové distribuční sítě.
Pro více informací o „Sensys Wireless Vehicle Detection Systém“ navštivte prosíém webové stránky
http://www.sensysnetworks.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka Sensys Networks

TI MSP430
MSP430 tools page
TI’s microcontrollers
MCU tools videos
TI E2E MCU community
TI's low power RFGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007