. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bluetooth SIG má zájem o vaše low-power návrhy

Bluetooth SIG má zájem o vaše low-power návrhy

Zúčastněte se mezinárodní soutěže o nejlepší aplikaci nové řady Bluetooth čipů a vyhrajte hodnotné ceny od Nordic Semiconductor a prestižní ocenění.

Bluetooth Special Interest Group (SIG) vyhlašuje Bluetooth Innovation World Cup. Tedy celosvětovou soutěž o nejlepší produkt či jen návrh postavený na Bluetooth low energy wireless specification, určený pro použití ve sportu či zdravotnictví. Ceny do soutěže věnuje firma Nordic Semiconductor , známá především svými RF čipy.

Soutěž je určena pro podporu zavádění Bluetooth low energy bezdrátové technologie do oblastí, kde se podobná technologie zatím příliš nevyskytuje. Přitom je zde spousta příležitostí v podobě různých krokoměrů, monitorů životních funkcí, speciálních hodinek a řady dalších dnes již běžných prvků, kde by technologie Bluetooth přinesla hned celou řadu výhod. Bohužel tyto zařízení doposud vždy narážely na poměrně velký proudový odběr Bluetooth obvodů a tak byl jejich provoz z vesměs miniaturní baterie v zásadě nemyslitelný.

Nové čipy však nabízejí podstatně nižší spotřebu a to i při plné aktivitě, přičemž jejich cena je vyšší pouze řádově o jednotky korun.
Navíc má být v průběhu roku uvedena na trh zbrusu nová série obvodů, kombinující jak stávající Bluetooth prvek, tak i digitální rádiový přijímač. Takové obvody budou zvláště vhodné například právě na sport a turistiku.

Návrhy a další dokumentace by měly být předloženy do Bluetooth SIG a to nejpozději mezi 1. červnem a 31. říjnem 2009. Následně budou vybrány tři regionální vítězové pro Asii, Evropu a USA, z nichž pouze jeden obdrží prestižní ocenění „Bluetooth Innovator of the Year“.

Odkazy & Download:
Nordic Semiconductor
Bluetooth Special Interest Group

Bluetooth Innovation World Cup
More about Bluetooth low energy TechnologyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007