. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Cenově dostupný 4-kanálový QTouch
25. března 2009 | Pandatron | Cenově dostupný 4-kanálový QTouch | Komentářů: 8  

Cenově dostupný 4-kanálový QTouch

Nově představený obvod QTouch pro senzorová tlačítka přináší velice levné a dostupné řešení doslova pro každou aplikaci. Jak se zdá, s tímto obvodem již klasickým tlačítkům zvoní hrana.

Firma Atmel představila nejlevnější obvod pro QTouch senzorová tlačítka. Obvod AT42QT1040 je k dispozici v miniaturním 3mm x 3mm VQFN 20-pinovém pouzdru, takže je ideální pro použití v mobilních telefonech a dalších prostorově náročných, především mobilních zařízeních. V režimu se sníženým výkonem dokáže obvod udržet svou spotřebu na méně něž 31uA při 1,8V, což při použití bateriového napájení netvoří téměř žádnou zátěž.


Obr. 1: Základní schéma zapojení

Základní vlastnosti:

  • Maximální počet tlačítek: 4
  • 4x přímý digitální výstup
  • Postaven na patentově chráněné technologii Q-Touch
  • Typ elektrod: jednoduché kapacitní plochy (viz Touch Sensors Design Guide)
  • Materiál elektrod: měď, stříbro, uhlík a jiné
  • Napájecí napětí: 1,8V až 5,5V
  • Pouzdro: 20-pin 3 x 3 mm VQFN RoHS compliant

AT42QT1040
Je nejnovější řešení od firmy Atmel pro snadnou implementaci dotykových senzorů a tlačítek v libovolném zařízení. Obvod na svých výstupech nabízí čtyři digitální kanály reprezentující údaje z dotykových plošek. Může být však také konfigurován jedním kanálem pro indikaci vzdálenosti prstu od klávesnice.


Obr. 2: Schéma zapojení

Obvod AT42QT1040 je postaven na patentově chráněné technologii QTouch™. Tato technologie využívá robusní spread-spectrum modulaci pro dosažení vysoké odolnosti před okolními rušivými vlivy. Pro dosažení dlouhodobé stability je navíc integrována automatická kalibrace potlačující vlivy okolní vlhkosti, zašpinění dotykových plošek i stárnutí a mírnou oxidaci.
Pro podporu rozličných předních panelů je k dispozici možnost nastavení citlivosti. Samotné snímací elektrody mohou být vyrobeny z mědi, stříbra, uhlíku a dalších elektricky vodivých materiálů.

Obvod nabízí dva provozní režimy pro aplikace, kde je důležitá vlastní spotřeba, ale i pro aplikace, kde je na prvním místě rychlost reakce na dotyk. Pro usnadnění vývoje a zajištění 100% funkčnosti koncových zařízení je k dispozici i speciální ladící režim, ve kterém mohou být zobrazeny nasnímané interní hodnoty jednotlivých senzorů.

Dostupnost a cena:
Obvod AT42QT1040 je dostupný v miniaturním 3 x 3mm provedení v ceně od 0,35 USD. K dispozici je i vývojový kit EVK1040A a to za rovných 25 USD.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Atmel
Přehled distributorů
Informace o AT42QT1040

Touch Technology
Touch Sensors Design Guide
Aplikace Atmel Touch Technology
Tisková zpráva - Atmel Targets Mobile Devices with Low Cost 4-Channel QTouch Capacitive Touch Button ControllerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (8):

Zobrazit starší 30 dnů (8)...

host
8. Dne 11. 02. 2010 v 05:26 zaslal host
Vrlo informativan
vrlo zanimljivo, hvala


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007