. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Budič výkonných LED prodlužující jejich životnost

Budič výkonných LED prodlužující jejich životnost

Firma Infineon Technologies AG představila cenově příznivý budič LED nabízející tepelnou ochranu i přesné nastavení vysokého výstupního proudu.

Speciálně pro vysoce svítivé, výkonné LED je určen obvod BCR450. V kombinaci s externím tranzistorem nabízí možnost přesného nastavení výstupního proudu, tepelnou ochranu, ochranu před přepětím i nadproudem. Jelikož obvod BCR450 neprodukuje žádné elektromagnetické záření, je velmi vhodný pro aplikace citlivé na elektromagnetické rušení (EMI), jako je například osvětlení v dopravních prostředcích (včetně autobusů, lodí i letadel) či zdravotnické systémy.

Obvod BCR450 je speciálně určen pro řízení výkonových LED, jako jsou především řady 0,5W, 1W a 3W. V kombinaci s vhodně dimenzovaným externím tranzistorem umožňuje obvod nastavení výstupního proudu v rozsahu 100mA až 1A a výše. Jelikož obvod nevyžaduje žádné cívky, kondenzátory ani rychlé diody, zabírá na desce s plošnými spoji pouze minimum místa. Především díky absenci elektrolytických kondenzátorů, které často tvoří u spínaných zdrojů problém s jejich nízkou životností, je zde životnost řídícího obvodu téměř neomezena. Navíc pro zvýšení životnosti i nejvíce proudově a tepelně namáhaných prvků – LED diod je integrována účinná tepelná ochrana, doplněná o ochranu před přepětím i nadproudem.


Obr. 1: Základní schéma zapojení obvodu BCR450

Dostupnost a cena:
Sériová výroba obvodů BCR450 již začala. Obvod je dostupný v miniaturním 6-pinovém pouzdru SC74 v ceně začínající na 0,25 až 0,30 EUR za kus.

Firma Infineon navíc dále nabízí komplexní řešení budičů LED, vyznačujících se robustností i velice dobrým poměrem účinnost/ cena.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
LED Driver
Informace o BCR450GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 26. 03. 2009 v 22:07 zaslal host
Životnost
Nějak jsem nepochopil, čím tento IO zvyšuje životnost výkonových LED...


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007