. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
AVX stěhuje výrobu do České republiky

AVX stěhuje výrobu do České republiky

Firma AVX, která má svou pobočku v Lanškrouně a je známá jako nadnárodní výrobce tantalových a keramických kondenzátorů rozhodla zrušit svou výrobní linku v Anglii a přestěhovat výrobu do České republiky.

Pobočka firmy ve městě Paignton - Anglie představuje zhruba 130 pracovních míst, které firma přesune do České republiky a to především z důvodu levnější pracovní síly. Podle místních novin South Devon Herald Express jsou tamější odbory v šoku. Zpráva o hromadném propouštění totiž přišla právě ve chvíli, kdy minulý týden odbory iniciovali novou diskuzi o dalším zvýšení svých platů.

Podle komentářů, uveřejněných ve zmíněném tisku zaměstnanci naprosto nechápou tento krok. Firma totiž i přes klesající výrobu mobilních telefonů, pro které je určena právě podstatná část produkce výrobní linky ve městě Paignton dostala řadu nových objednávek. „Společnost přijala nové objednávky a je silná. Vyděláváme jí hodně peněz, ovšem zřejmě ne tolik, kolik si Američané představovali. Myslím, že společnost bude v České republice a poté se přesune do Ameriky a to prostě smrdí.“, řekl pro citovaný tisk Clive Moloney.

Více informací na: http://www.thisissouthdevon.co.ukGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007