. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový Digital Power Controller s jádrem ARM7

Nový Digital Power Controller s jádrem ARM7

Vícefázový napájecí obvod firmy TI s duálním výstupem a integrovaným jádrem ARM7 včetně programové paměti flash umožňuje návrh širokého spektra inteligentních a náročných DC/DC měničů.

Texas Instruments představil nový vícefázový napájecí obvod řady Fusion Digital Power s duálním výstupem a podporou konfigurace Point of Load (POL). Obvod typu UCD9220 tvoří regulátor typu buck, poskytující pulzně šířkovou modulaci (PWM) v taktu 250 pikosekund, spínací frekvenci 2 MHz, vysoký poměr vstupního/výstupního napětí a stabilizovaný výstup.
Flexibilní řídící obvod tak plně pokrývá náročné požadavky telekomunikačních systémů, serverů, datových skladů či systémů průmyslového měření.


Obr. 1: Blokové schéma obvodu UCD9220

Hlavní přednosti obvodu UCD9220:

  • Flexibilní plně digitální regulace výkonu umožňuje plnou kompenzaci regulační smyčky, včetně lineárního ovládání například pro přechodné zvýšení výkonu a spolehlivosti systému
  • Nastavitelná spínací frekvence až do 2MHz zvyšuje šířku pásma a umožňuje použití menších pasivních součástek pro úsporu místa
  • Optimalizované power management funkce pro zvýšení účinnosti, jako například PMBusTM nabízející vzdálenou konfiguraci napětí, sekvencování více zdrojů, načasování zapnutí a vypnutí i hlídání stavu zdroje
  • PWM signál v taktu 250 pikosekund umožňuje dosažení vysoké spínací frekvence, vysokého převodního poměru napětí vstup/výstup, ale i zachování maximálně stabilního provozu

UCD9220:
Obvody typu UCD9220 je multi-kanálový, multi-fázový synchronní digitální PWM regulátor typu buck, určený pro galvanicky neizolované DC/DC napájecí konvertory. Na jediném čipu jsou integrovány jak speciální funkce pro DC/DC měnič, tak i kompletní management ve formě jádra ARM7, programové pamětí flash či například rychlého sériového rozhraní PMBusTM, podporujícího konfiguraci, monitoring i kompletní management napájecího zdroje.


Obr. 2: Konfigurovatelné průběhy Soft-Start a Soft-Stop

Obvod UCD9220 byl speciálně navržen pro pokrytí širokého spektra funkcí vhodných pro galvanicky spojené DC/DC měniče. Díky integraci celé řady funkcí je výrazně zjednodušena výsledná koncepce napájecího obvodu a minimalizován počet vnějších součástek. Integrován je jak více fázový řídící obvod, tak i například inteligentní fázový regulátor optimalizující výslednou účinnost. Navíc je integrována i inteligentní smyčka sloužící pro vyrovnávání a kalibraci obvodu bez potřeby vnějšího zásahu a dalších součástek.

Na následujícím obrázku je tak například blokový diagram digitální kompenzační smyčky, obsažené pro každý regulátor samostatně. Celý proces je tvořen výhradně digitální cestou a je složen z nelineárního zesilovače a digitálního filtru typu IIR.


Obr. 3: Blokový diagram digitální kompenzace napětí

Pro usnadnění konfigurace a návrhu obvodu zdroje je k dispozici plně grafické uživatelské rozhraní Digital Power Designer. Díky přehlednému a maximálně intuitivnímu ovládání je konstruktérovy dán do rukou bezkompromisní návrhový, konfigurační a simulační nástroj.


Obr. 4: Typické schéma zapojení

Dostupnost a cena:
Obvod UCD9220 je dostupný v provedení QFN-48 v ceně začínající na 2,65 USD. Vývojový modul s obvodem UCD9220 bude dostupný ve druhém čtvrtletí 2009.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka výrobce v českém jazyce
Přehled distributorů

Informace a vzorky obvodu UCD9220
Digital Power Designer

Digital Power portfolio, tools and software
TI’s complete power management portfolio
TI’s digital power E2E online community
Follow TI on TwitterGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007