. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bluetooth 3.0 již tento měsíc
14. dubna 2009 | Pandatron | Bluetooth 3.0 již tento měsíc | Komentářů: 2  

Bluetooth 3.0 již tento měsíc

Nová, v pořadí již třetí základní řada Bluetooth specifikace by měla být technické veřejnosti představena již ve druhé polovině tohoto měsíce.

Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG) oznámil konečné datum oficiálního uveřejnění dlouho očekávané specifikace Bluetooth 3.0. Tím datem je úterý 21. dubna, kdy Bluetooth SIG provede formální představení nové řady komunikačního protokolu s malým dosahem.

Bluetooth 3.0 je nový standard bezdrátové komunikace Bluetooth, vyvíjený společností Bluetooth SIG a WiMedia Alliance. Nový komunikační standard má být až 160x rychlejší než současný Bluetooth 2.1 a má navazovat na předchozí normy. S ohledem na tak vysoký rychlostní skok má šanci způsobit doslova převrat v průmyslu spotřební elektroniky.

Rychlost Bluetooth 3.0 má být údajně až 480Mbit/s (60MB/s) v těsné blízkosti obou komunikujících zařízení a 100Mbit/s (12,5MB/s) při vzdálenosti 10 metrů. S touto rychlostí již bude možné přenášet například streamované video i využít řadu dalších možností, které by na současném Bluetooth 2.1 nebylo možné účinně realizovat.

Širokopásmové připojení snižuje možnost rušení například řádově silnějšími WiFi AP a zvyšuje přenosovou rychlost. Bluetooth 3.0 bude pracovat ve frekvenčním pásmu 6-9GHz namísto současných 2,4GHz, které jsou používány i pro řadu dalších služeb, jako je WiFi, bezdrátový přenos obrazu atd.

Zpětná kompatibilita se současným Bluetooth standardem by měla být zajištěna možnost komunikace stávajících zařízení s novými a naopak. Nová Bluetooth 3.0 zařízení tak budou vybavena 2,4GHz RF částí obsažené na společném či samostatném čipu. Je však potřeba mít na paměti, že výslednou rychlost bude v tom případě vždy určovat nejpomalejší zařízení.

Podle zatím uveřejněných informací by však měla být nová Bluetooth 3.0 specifikace zároveň kompatibilní i s WiFi. V místech, kde nebude dostatečně silný signál Bluetooth by se zařízení mělo umět automaticky připojit přes WiFi a naopak.

Další z řady novinek by měla být schopnost nazvaná Enhanced Power Control (EPC), zabraňující rozpadu spojení pří krátké ztrátě spojení. Například při horší dostupnosti signálu mobilního telefonu umístěného například v kapce, batohu či kabelce.

Více informací přineseme až po oficiálním představení Bluetooth 3.0 specifikace, plánované na 21. dubna 2009.

Odkazy & Download:
Bluetooth Special Interest Group
Bluetooth.com - The Official Bluetooth® Technology Info SiteGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

2. Dne 15. 04. 2009 v 19:01 zaslal Piskot
...
Tak toto se hezky čte :)
Basltení, bastlení, bastlení, music


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, max. 15dBm, +5V
od 113 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007