. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Růst obliby digitálního rozhlasu je hudbou pro uši výrobcům elektroniky

Růst obliby digitálního rozhlasu je hudbou pro uši výrobcům elektroniky

Světový trh s digitálními rozhlasovými přijímači se v roce 2008 zvýšil až o 85% v porovnání s rokem předchozím. Hlavními odběrateli jsou přitom země v asijské a tichomořské oblasti, zejména v Koreji a Číně, uveřejnila na svých webových stránkách výzkumná skupina In-Stat.

Očekávaný setrvávající růst v roce 2009 přinese významné příležitosti jak pro výrobce čipů, kterými jsou především firmy Frontier Silicon, iBiquity Digital Corporation , NXP, ST Microelectronics či Texas Instruments, tak i pro samotné výrobce spotřební elektroniky. Podle předpokladů odborných analytiků bude i nadále následovat stoupající zájem o satelitní i pozemní digitální rozhlas až na 55 milionů prodaných kusů v roce 2012.

K výraznému zvýšení prodeje digitálních rozhlasových přijímačů přispělo především spuštění služby DMB (Digital Multimedia Broadcast) v Koreji a Číně. Dalším výrazným zdroje růstu trhu byl vývoj HD rozhlasu a zavedení přenosných HD rozhlasových přijímačů. Také spojení firem XM a Sirius nedalo v USA šanci poklesu poptávky po satelitních rozhlasových přijímačích. Mimo USA je hlavní formou digitální rozhlasové technologie systém vysílání DAB (Digital Audio Broadcasting), který v současné době dosáhl největšího rozvoje na trhu ve Velké Británii.

Více informací na:
http://www.instat.com/catalog/wcatalogue.asp?id=27#IN0904072ID
http://en.wikipedia.org/wiki/HD_RadioGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007