. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Silicon Line rozšířila svou nabídku SerDes obvodů

Silicon Line rozšířila svou nabídku SerDes obvodů

Silicon Line představuje 2,3 Gbps SerDes obvod pro přenos video či libovolných digitálních dat v mobilních elektronických přístrojích, který vyžaduje méně než 4mW při maximální hodinové frekvenci.

Firma Silicon Line, výrobce ultra-low power analogových obvodů včera představil svůj nízkopříkonový serializér / de-serializér (SerDes) s označením SL83000.

Obvod umožňuje převod 27-bitového paralelního vstupního rozhraní do jediného, vysokorychlostního a diferenciálního výstupního datového toku, případně snadnou konfiguraci na opačný převod sériového datového toku na 27 paralelních výstupních pinů. Kromě převodu libovolných digitálních dat byl obvod SL83000 optimalizován i pro práci s konvenční a často používanou 24-bitovou sběrnicí pro RGB video data, doplněnou o horizontální synchronizaci (HS), vertikální synchronizaci (VS) a signál Data Enable (DE).

Obvod SL83000 je speciálně navržen pro nízkopříkonová, bateriová zařízení, čemuž odpovídá i maximální spotřeba obvodu pouhé 4mW při provozu jako serializér. Při provozu jako de-serializér je spotřeba dokonce jen 2mW.

Sériová datová linka umožňuje přenos dat rychlostí i více než 2,3Gbps, což v aplikaci umožňuje použít například standardní frekvenci 72MHz pro obrazová data až do formátu HD1080i. Obvod je na straně sériové linky optimalizován pro použití příkonově nejméně náročného, optického vlákna. Může být však použit i pro libovolný diferenciální komunikační standard s charakteristickou impedancí 100 ohmů.

Obvod je určen pro použití například v bateriově napájených, mobilních aplikacích, jako jsou mobilní telefony či notebooky. U konkrétních aplikací umožňuje volbu použitého standardu přenosu video dat mezi řídícím procesorem a zobrazovací jednotkou za použití buď jediného optického vlákna, nebo kroucené metalické linky. Obě řešení umožňují eliminování svazku desítek datových linek, úsporu prostoru a v neposlední řadě i ceny.

Obvod je dodáván v provedení µBGA-42 s rozměry 3 x 3 x 1 mm, případně pro méně náročné aplikace v provedení VQFN-48.


Obr. 1: Provedení obvodu SL83000

 

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce

Informace o obvodu SL83000
Silicon Line extends its ultra-low power technology with world-record setting SerDes ICGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007