. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Odolné napájecí zdroje společnosti Siemens lze použít přímo na zařízení

Odolné napájecí zdroje společnosti Siemens lze použít přímo na zařízení

Společnost Siemens vyvinula dva nové zdroje napětí 24 V DC s připojením do třífázové sítě: Sitop PSU300P a Simatic ET200pro PS. Tyto spínané napájecí zdroje se jmenovitým výstupním proudem 8 A mají krytí IP65 a jsou určeny k decentrálnímu použití přímo v elektrických rozvodech na strojích a strojních zařízeních.

Zdroj Sitop PSU300P je použitelný univerzálně, zatímco zdroj Simatic ET200pro PS je zkonstruován speciálně pro distribuovaný systém I/O modulů Simatic ET200pro a napájí jeho řídicí i výkonové komponenty. Tento napájecí zdroj má také speciální konektor pro realizaci odboček rozvodné sítě 3 × 380 až 480 V AC. Oba napájecí zdroje jsou použitelné při okolní teplotě -25 až +55 °C.

Zdroj Sitop PSU300P i Simatic ET200pro PS se jednoduše připojují do třífázové rozvodné sítě. Montují se buď na DIN lištu systému Simatic ET200pro nebo s použitím šroubů a matic. Robustní konstrukce umožňuje jejich montáž v libovolné poloze. Správná činnost zdroje (stav „DC 24 volt OK“) je indikována diodou a současně signalizačním kontaktem vyvedeným ven z přístroje. Druhý signalizační kontakt indikuje nadměrnou teplotu ve zdroji, což umožňuje včas provést vhodná protiopatření, např. zásahem řídicího systému. Výstup zdroje napětí 24 V je odolný proti běhu naprázdno i zkratu a má elektronickou ochranu před přetížením.

Nové napájecí zdroje společně s moduly DC UPS Sitop UPS500P pro nepřetržité napájení umožňují překlenout případnou poruchu v rozvodné síti. Moduly DC UPS Sitop UPS500P využívají místo klasických olověných baterií kondenzátory, které nevyžadují údržbu, a mají krytí IP65. Moduly v kombinaci s novými napájecími zdroji spolu tvoří kompletní systém, který uživateli zajišťuje nepřetržité napájení napětím o hodnotě 24 V.

Více informací na: http://w1.siemens.com/answers/cz/czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007