. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
2MPx kamera s obvodem DaVinci od TI
5. května 2009 | Pandatron | 2MPx kamera s obvodem DaVinci od TI | Komentářů: 0  

2MPx kamera s obvodem DaVinci od TI

VIVOTEK představil výkonnou 2MPx síťovou kameru, postavenou na digital media procesoru Texas Instruments.

Texas Instruments oznámil, že firma VIVOTEK vybrala jeho digitální media procesory řady TMS320DM365 s technologií DaVinci ve svých nových dohledových kamerách. Dvoumegapixelové kamery IP8161 pracují v denním i nočním režimu, podporují kompresi kodeku H.264 a poskytují velmi dobrou kvalitu obrazu a video streamu. Vestavěný IR filtr a funkce ePTZ umožňuje využít kamery pro 24 hodinový dohled otevřených prostor s vysokými bezpečnostními požadavky, jako jsou letiště nebo banky.

„Pro pokrytí poptávky trhu po dohledových systémech s větším rozlišením a kvalitní kompresí obrazu jsme navázali spolupráci s našimi partnery na vývoji výkonného, přesto však snadno dostupného řešení.“ řekl William Gu, produktový marketingový ředitel firmy VIVOTEK. „Nové kamery typu IP8161 jsou založeny na digitálních media procesorech řady DM365 firmy TI. Navíc s firmy Texas Instruments spolupracujeme již od samého počátku vývoje, což nám umožnilo výběr a přesné naplánování vhodné technologie pro toto náročné odvětví“.

Síťové kamery typu IP8161 firmy VIVOTEK jsou vybaveny duálním režimem, což jim umožňuje použití v denním i nočním režimu. Dále jsou vybaveny 2-megapixelovým CMOS snímačem a podporují kompresní formáty H.264, MPEG-4 a MJEPG, umožňující podstatně snížit objem přenášených dat a zachovat tak dostupnou šířku pásma pro další služby. Kompresní technologie i video stream může být navíc individuálně konfigurován pro splnění rozdílných požadavků konkrétních aplikací. Dále je integrována funkce ePTZ (electronic pan, tilt, zoom), umožňující zaměření obrazu kamery na úzké záběry v různých oblastech obrazu bez potřeby fyzického pohybu kamery a další.

Kromě toho kamera IP8161 obsahuje i pokročilé analytické funkce, jako je například detekce manipulace a rozpoznání s SD/SDHC paměťové karty. Díky integrovanému výkonnému media procesoru řady DM365 dosahuje kamera IP8161 rozlišení až 720p HD při 30 snímcích za sekundu. Kamera je tak přednostně určena pro zabezpečení citlivých a velkých prostorů, jako jsou například parkoviště, letištní prostoru či banky.

„TI se dále zaměřuje ve velké míře na rozvoj IP video dohledové techniky“, řekl Cyril Clocher, TI video manager. "Jsme potěšeni, že naše technologie má zastání ve špičkových produktech firmy VIVOTEK, předním světovém poskytovateli video dohledových systémů.


Obr. 1: Obvod řady DaVinci - TMS320DM365

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy VIVOTEK

VIVOTEK's network camera solution
TMS320DM365 digital media processor
TI’s Video and Imaging solutionsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007