. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nízkopříkonový µBlue
7. května 2009 | Pandatron | Nízkopříkonový µBlue | Komentářů: 0  

Nízkopříkonový µBlue

Nordic Semiconductor uveřejnil základní informace o připravovaném µBlue čipu, prezentujícím se jako nízkopříkonové Bluetooth.

µBlue je společné označení nové řady nízkoenergetických Bluetooth čipů společnosti Nordic Semiconductor. Zástupci této řady mají nabídnout nízký špičkový proud při průměrném odběru ze zdroje v řádech uA, což umožní využít technologii Bluetooth i v malých zařízením, napájených z drobné baterie a to celé měsíce či roky. Obvody řady µBlue budou založeny na moderní architektuře, integrující poslední ultra low power transceiver Nordic s 8-bitovým mikrokontrolérem umožňujícím řízení i celé aplikace. První zástupci Nordic's µBlue budou obsahovat nRF8001 – společný slave čip ideální pro hodinky, senzory či dálkové ovladače, přičemž budou dostupné ve druhém pololetí 2009.

Integrované, jednočipové řešení
Zástupci řady µBlue budou na jediném čipu integrovat všechny potřebné celky pro pohodlný a snadný vývoj komplexních zařízení. Integrován tak bude jak nízkopříkonový Bluetooth obvod tak i dostatečně výkonný, přesto také nízkopříkonový mikrokontrolér s plně připravenou podporou Bluetooth. Takové komplexní řešení výrazně usnadní vývoj i potřebné náklady a čas pro uvedení produktu na trh. Navíc díky pokročilé integraci bude k dispozici miniaturní obvod, umožňující integraci například i do hodinek či senzorů, avšak k dispozici bude i několik dalších variant pro snadné cílení do specifických aplikací.


Obr. 1: Aplikační vrstvy µBlue

Úspory bez kompromisů
Extrémně nízká spotřeba však nepřichází jako kompromis na úkor kvality či výkonu. Obvody µBlue jsou postaveny na nejnovějším designu společnosti Nordic Semiconductor využívajícím ULP 2.4GHz bezdrátovou technologii a proto se také očekává nejlepší citlivost i výkon ihned u prvních vzorků.

Obvody navíc v kombinaci s propracovaným Bluetooth stackem s inteligentními frekvenčními skoky, spolu s nízkou energetickou spotřebou poskytují vynikající alternativu ke stávajícím technologiím, jako je WiFi a klasické Bluetooth.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Nordic Semiconductor announces µBlue in a preview of its first Bluetooth low energy solution to be launched later this year
Micro ampere Bluetooth wireless technology from Nordic SemiconductorGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007