. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Pokrok v 10G Ethernetu
12. května 2009 | Pandatron | Pokrok v 10G Ethernetu | Komentářů: 0  

Pokrok v 10G Ethernetu

Pokrok firmy Aquantia v energeticky úsporných obvodech pro 10GBase-T znamená nasazení 40nm výrobního procesu.

Naplánovaný přechod na 10 Gbit/s Ethernet byl odložen. Zapříčinila tomu jak příliš vysoká energetická náročnost zařízení, tak i vysoká výrobní cena budičů schopných přenosu dat na tak vysoké frekvenci po měděných kabelech, které dnes spojují většinu obchodních sítí.

Nyní firma Aquantia oznámila úspěšný pokrok v 40nm designu a označila hlavní rozvoj 10G trhu na konec příštího roku. Podle informací by se však první produkty určené pro 10GBase-T standard v podobě jednoho až čtyř-kanálových transceiverů měli na trhu objevit již začátkem roku 2010. Obvody by měli mít příkon pouze 3,5W a nabízet přenos dat na vzdálenost až 100 metrů. To je v porovnání se současnými 6W, realizovanými na 90nm výrobním procesu zhruba 50% úspora. Samotné čipy jedno-kanálových transceiverů by měli být umístěny v 20 x 20 mm BGA pouzdru, případně čtyř-kanálové verze v 29 x 29 mm BGA pouzdru.

Podle slov Ramina Shiranina, vice presidenta firmy Aquantia by tak mohli jako první na světě představit nízkopříkonové 10G čipy, založené na 40nm technologii, určené například pro přímé osazení na základní desky serverů. Čtyř-kanálový transceivery by mohli umožnit konstrukci až 48-portových přepínačů (switche).


Obr. 1: Blokové schéma obvodu AQ1002

V současné době čipy prošli celkem již třemi revizemi, i tak by se jejich aktuální situace dala označit jako jejich ranné stádium. Nicméně analogová část je podle slov odpovědných pracovníků dokončena a nyní probíhá ladění a zlepšování digitální části.

Připravované transceivery firmy Aquantia jsou jako většina konkurenčních čipů určeny pro použití s Cat6A a Cat7 kabelovými rozvody s maximální délkou 100m. Právě malý zájem přestavby stávajících sítí v provedení Cat5 zároveň brzdí i poptávku po vývoji odpovídajících čipů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce

AQ1002 - low-power 10GBASE-T PHYs
AQ1002 Product BriefGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007