. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada kompaktních a flexibilních systémů Siemens pro čtení kódů v průmyslu

Nová řada kompaktních a flexibilních systémů Siemens pro čtení kódů v průmyslu

Siemens uvádí na trh nové stacionární čtečky čárových a maticových kódů (1D/2D) s typovým označením Simatic MV440. Přístroje se vyznačují vysokou spolehlivostí a rychlostí čtecích operací a současně širokou nabídkou možností komunikace a způsobu připojení. Kompaktní systémy pro čtení kódů mají krytí IP67 a jsou primárně určeny ke čtení maticových kódů vytvořených přímo na sledovaných objektech (Direct Part Mark - DPM). Odolná konstrukce umožňuje nasazení přístrojů v náročných provozních podmínkách průmyslové výroby.

Díky široké nabídce osvětlovacích prvků lze systém snadno přizpůsobit podle povahy jednotlivých úloh. Typickými oblastmi použití jsou sledování výrobků, řízení procesů a kontrola kvality značení v mnoha specifických úlohách např. v automobilovém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu, při výrobě elektroniky, nápojů či kosmetiky, zpracování tabáku apod.

Nový systém Simatic MV440 pro čtení kódů typu 1D/2D je k dispozici v několika verzích: s vestavěným osvětlovačem ke čtení kódu na vzdálenost do 80 cm, s externím osvětlovačem a čtecí vzdáleností až 3 m, s verifikací přečteného údaje nebo bez ní či s rozlišením 640×480 nebo 1024×768 obrazových bodů. Systém Simatic MV440 přečte až 80 kódů za sekundu a spolehlivě rozpozná až patnáct typů kódu předem vložených do zařízení. Funkce hromadného čtení (multi-code reading) umožňuje přečíst v každém sejmutém obrazu až 50 jednotlivých kódů. To je výhodné při hromadném čtení kódů současně na několika objektech umístěných například jeden na druhém.


Obr. 1: Systém Simatic MV440

Velmi speciální funkcí je „samospoušť“ (auto trigger). Umožňuje čtečce trvale snímat obrázky maximální rychlostí a současně je vyhodnocovat. Čtecí zařízení tak samo hledá kódy v libovolně dlouhé sekvenci obrázků, aniž potřebuje vnější spouštěcí signál (např. ze světelné zábrany). Jde o funkci vhodnou zejména ke sledování pomalu se pohybujících objektů a rovněž tam, kde je obtížné zavést přesné spouštění s použitím světelné zábrany. Čtečka Simatic MV440 ve verzi s verifikací umožňuje sledovat a hodnotit kvalitu kódu. Díky tomu lze zajistit, aby kvalita kódu v průběhu celého výrobního cyklu neklesla pod určitou kritickou úroveň a kód byl, navzdory možnému znečištění, stále spolehlivě čitelný.

Systém Simatic MV440 obsahuje rozhraní pro Profinet IO, průmyslový Ethernet a linku RS-232. K připojení ke sběrnici Profibus DP je nutné použít komunikační modul, jenž též umožňuje realizovat smíšený provoz se systémy RFID (Radio Frequency Identification), jsou-li k němu připojeny. Řízení obstarává v prostředí Step7 stejný funkční blok.

Systém pro čtení kódů Simatic MV440 se parametrizuje a uvádí do chodu přes vestavěný webový server. Uživatel k tomu použije PC nebo programovací zařízení s instalovaným programem Internet Explorer. Žádný jiný software není třeba. Pro většinu úloh se parametry přednastaví automaticky. Webové uživatelské rozhraní nabízí operátorovi celý komplex detailních řídicích a vizualizačních funkcí, a to i v režimu vyhodnocování. Operátorská rozhraní Human Machine Interface (HMI) kromě toho umožňují zobrazit obrazovou informaci. Jednotlivá speciální uživatelská rozhraní se vytvářejí s použitím běžného vizualizačního softwaru, např. Simatic WinCC nebo WinCC flexible. K dispozici jsou také různé diagnostické, záznamové a vyhodnocovací funkce. Je například možné ukládat do databázových systémů údaje o čase (time stamp), charakteristiky závad a výsledné hodnoty za účelem následného statistického zpracování a určování trendů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Podobné články:

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007