. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
TI představil první testovací čip pro superrychlé USB 3.0

TI představil první testovací čip pro superrychlé USB 3.0

Začíná nová generace USB portu nabízející až 10x vyšší rychlost či dvě simplexní datové linky.

Texas Instruments, jako aktivní člen skupiny firem propagujících standard SuperSpeed USB 3.0, představil 5 Gbps testovací transceiver standardu USB 3.0 verze 1.0. Obvod je schopen odesílat a přijímat data přes až 4 metry dlouhé kabely, odpovídající USB 3.0.

Základní vlastnosti:

  • Integrována PLL násobička s rozprostřeným spektrem, podporující více vstupních frekvencí: 20 MHz, 25 MHz, 30 MHz a 40 MHz
  • Kompatibilní s rozhraním PIPE3 a ULPI
  • Úspěšně testováno na USB-IF PIL
  • Programovatelná pre-emphase u vysílače
  • Adaptivní přijímací ekvalizér nejvyšší třídy

Jako aktivní člen skupiny SuperSpeed USB 3.0, představila minulý týden firma Texas Instruments nový 5 Gbps testovací transceiver pro USB 3.0 specifikaci verze 1.0. Obvod je schopen přenosu dat na vzdálenost až více než 4 metry – při použití USB 3.0 kompatibilního kabelu pro zajištění správné integrity dat.

Hlavní změnou SuperSpeed USB v porovnáním se stávajícím USB 2.0 High-Speed standardem je až desetinásobný nárůst přenosové rychlosti, která se z 480 Mbps zvýšila až na 5 Gbps. Ačkoliv je rychlost USB 2.0 pro řadu aplikací dostačující, existuje již mnoho aplikací, pro které je omezující a stává se tak překážkou v jejich komunikaci. Kromě toho se zavedením SuperSpeed USB transceiverů očekává zájem i ze stran samotných návrhářů a tak bude podpořen vývoj nových průmyslových a spotřebních zařízení s vyšším výkonem a dostatečnou přenosovou kapacitou minimálně na příštích 5 let.

Kromě zvýšení rychlosti přenosu dat došlo ke změně i na fyzické vrstvě rozhraní. Ta přešla z jednoduchého dvouvodičového systému na dvě simplexní datové linky. To si samozřejmě vyžaduje zcela rozdílný, avšak zpětně kompatibilní USB konektor, nabízí však v porovnání s dosavadním USB 2.0 zcela symetrické datové linky a tím například možnost galvanického oddělení.
Samotná komunikace je poté velice podobná komunikaci na PCI Express rozhraní a na počítači tak nevyžaduje žádné zásadní softwarové úpravy.


Obr. 1: Detail USB 3.0 kabelu

Další z řady inovací je například i zvýšená energetická účinnost zdrojů pro datové piny. Ta je ideální pro zvýšení životnosti baterie u přenosných zařízení, ať se již jedná o host zařízení v podobě notebooku či koncové mobilní zařízení například v podobě HD kamery. Specifikace definuje možnost snížení spotřeby klidových stavů na obou portech sběrnice. K dispozici je však také lepší správa napájení pomocí řízení power management control s možností i několika stavů.

Nový transceiver firmy Texas Instruments bude mimo jiné prezentován tento týden na konferenci v japonském Tokiu. Více informací naleznete na www.ti.com/superspeedusb3-pr.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

SuperSpeed USB 3.0
USB technology
Interface portfolio and selection guideGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007